Trwa ładowanie...

Koncert sylwestrowy: jak dojechać i jak z niego wrócić?

Stacja metra Politechnika otwarta od 0:30, trzy całonocne linie tramwajowe, darmowy transport dla niepełnosprawnych
Share
Koncert sylwestrowy: jak dojechać i jak z niego wrócić?
dv4u3uj

W Sylwestra o godz. 20.00, rozpocznie się na placu Konstytucji największa zabawa w Warszawie - „Sylwestrowa moc przebojów - Zakochaj się w Warszawie”. Informujemy, jak szybko i wygodnie dojechać na miejski sylwester.

Wybierając się w rejon placu Konstytucji, możemy zdecydować się na dowolny środek komunikacji miejskiej. Jadąc metrem należy pamiętać, że stacja Politechnika 31 grudnia, od godz. 20.00 będzie zamknięta, ale metro będzie jeździło całą noc, kursując co 15 minut. Najwygodniej wysiąść na stacji Centrum i dojść około 200 metrów do pierwszych bramek wejściowych. Ze stacji Politechnika będzie można korzystać już po północy 1 stycznia, od godz. 0.30.

Będą jeździć trzy całonocne linie tramwajowe – 9, 24 i 26, których trasy zostały tak dopasowane, aby dojazd tramwajami do pl. Konstytucji był jak najłatwiejszy. Wybór tramwaju będzie bardzo korzystny dla osób, które na sylwestra chcą przyjechać z odległych rejonów stolicy takich jak: Gocławek, al. Krakowska, Wiatraczna, Nowe Bemowo, Annopol i czy ul. Górczewska.

dv4u3uj

Jeśli będziemy chcieli skorzystać z komunikacji autobusowej, to do dyspozycji podróżnych ZTM przygotowało autobusy wielkopojemne, a* trasy wielu autobusów zostały tak zmienione, aby z jednej strony bezkolizyjnie objechać zamknięty dla ruchu kołowego pl. Konstytucji i część ul. Marszałkowej, a z drugiej wygodnie dowieźć uczestników imprezy do centrum miasta*.

Będą też ułatwienia dla niepełnosprawnych. Co roku osoby niepełnosprawne podczas sylwestra mają do dyspozycji specjalnie przygotowaną* podwyższoną platformę, z której wygodnie mogą obserwować wszystko, co dzieje się na scenie. Mogą z niej korzystać odbierając wejściówki w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Gen. Andersa 5. *Na teren zabawy mogą dojechać bezpłatnym transportem, który można zamawiać do 31 grudnia pod numerem telefonu 22 870 08 08.

dv4u3uj

Podziel się opinią

Share
dv4u3uj
dv4u3uj