Trwa ładowanie...

Koncerty i spektakle teatralno-taneczne. ZA DARMO!

3. edycja festiwalu artystycznego na Zamku Królewskim

Share
Koncerty i spektakle teatralno-taneczne. ZA DARMO!
d1ef4xf

Będzie to już trzecia edycja festiwalu artystycznego Królewskie Arkady Sztuki 2012 realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie, zapoczątkowanego latem 2010 roku. W kręgu zainteresowań imprezy znalazły się: teatr, taniec oraz muzyka. Podczas tegorocznego festiwalu, obfitującego w spektakle, koncerty i przedstawienia teatralno-taneczne, zaprezentuje się ponad 200 zawodowych artystów, pokazujących swój kunszt na 12 specjalnie zaaranżowanych dla publiczności wieczornych występach. O różnorodności oraz atrakcyjności wydarzeń przewidzianych w tegorocznym programie będzie się można przekonać pomiędzy 11 sierpnia a 16 września,* podczas sześciu kolejnych sobót i niedziel. *

Poszczególne wieczory w ramach Królewskich Arkad Sztuki będą odbywały się w Arkadach Kubickiego, a także na dziedzińcu pałacu Pod Blachą. Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, wokalnych, kameralnych oraz solowych. Artyści będą wykonywali muzykę z różnych epok, urozmaicone tematycznie, oryginalne utwory, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów. W części muzycznej Festiwalu, inaczej niż w latach ubiegłych, zaprezentujemy zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną. Wieczory z koncertami rozpoczynamy jazzem. Nie zabraknie też naturalnych odniesień do tradycji koncertów na dworze królów polskich. Tegoroczny przegląd obejmuje sześć odsłon w czasie, w których wystąpią m.in.: Trio jazzowe Anny Serafińskiej, Trio akordeonowe „Free Accordions”, Radiowa Filharmonia „New Art.”, Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego.

Nawiązująca w znacznym stopniu do idei komedii dell’arte teatralno-taneczna część festiwalu przewiduje zarówno klasyczne, jak i współczesne spektakle teatralno-taneczne. Występy pokazane w innym kontekście niż tradycyjna scena teatru zaprezentuje sześć zespołów z Polski. Będzie możliwość spotkania się z zespołami z Katowic, Gdańska, Sopotu, Lublina i Warszawy.

d1ef4xf

Projekt Królewskie Arkady Sztuki jest jedyną w swoim rodzaju szansą na pokazanie w Polsce, zarówno artystom, jak i widzom, bogactwa alternatywnych form teatralnych, tanecznych i muzycznych młodych grup twórczych. Na tegorocznym festiwalu wystąpią min.: Teatr Gry i Ludzie, Teatr Tańca z Kielc, Teatr Mimo.

Festiwal od dwóch lat stanowi platformę dialogu międzykulturowego, wymiany artystycznych doświadczeń, czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia artystyczne.

d1ef4xf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef4xf
d1ef4xf