Trwa ładowanie...

Koniec legendy stołecznego szczypiorniaka. KS Warszawianka upada

Powodem jest brak funduszy na kontynuowanie działalności.

Koniec legendy stołecznego szczypiorniaka. KS Warszawianka upada
d2qnvqh
d2qnvqh

KS Warszawianka to między innymi dwukrotny mistrz (1964,2001) oraz trzykrotny wicemistrz Polski (1994,2002,2003) w piłce ręcznej. Klub aktualnie występował na poziomie I ligi. Czas przeszły jest tu nieprzypadkowy, ponieważ w przyszłym roku nie zagra już na tym szczeblu rozgrywek. Poszło o brak około 200 tys. zł na wynagrodzenia oraz zwrot kosztów dla zawodników.

Upadek Warszawianki jest tym bardziej przykry, ponieważ to już trzeci raz w ciągu ostatnich dwunastu lat. - Nie jesteśmy już studentami. Większość z nas posiada rodziny, dzieci, wszyscy pracujemy. Przyszedł moment, w którym funkcjonowanie tego zespołu na zasadach amatorskich przestało być możliwe - napisali piłkarze ręczni w oświadczeniu .

Wartym podkreślenia jest, że gracze cały sezon występowali nie otrzymując za to jakiegokolwiek wynagrodzenia. Co więcej, zdołali osiągnąć bardzo dobre jak na możliwości organizacyjne klubu, piąte miejsce w ligowej tabeli. Niestety, od przyszłego roku drużyny seniorów już nie będzie. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowy upadek tego zasłużonego dla Warszawy klubu, a władze pomyślą o odbudowie jego tradycji.

d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh