Trwa ładowanie...

Koniec utrudnień. Pociągi kursują już nad Trasą Świętokrzyską

Długość aktualnie budowanego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km. Koszt tej inwestycji to 76 mln zł.

Share
Koniec utrudnień. Pociągi kursują już nad Trasą Świętokrzyską
d3fe1u5

Najtrudniejsza operacja na budowie Trasy Świętokrzyskiej zakończyła się sukcesem. Pociągi SKM, KM oraz Pendolino wróciły do planowych rozkładów jazdy.

Budowa Trasy Świętokrzyskiej przebiega perfekcyjni e i bez żadnych poważnych zakłóceń. Zgodnie z zapowiedziami operacja wsunięcia tunelu drogowego pod ruchliwą trasę kolejową do Legionowa trwała tylko dwa tygodnie – i zakończyła się zgodnie z planem w weekend.

Pociągi wracają na swoje trasy

Od niedzieli pociągi SKM linii S9 oraz Kolei Mazowieckich R9 i R90 znów kursują według podstawowego rozkładu jazdy, obowiązującego przed remontem. Pozostałe linie – S1, S2 i S3 – także kursują wg rozkładu podstawowego, z niewielkimi zmianami dotyczącymi pojedynczych pociągów. Podobnie do stałych rozkładów wróciły przejeżdżające tą trasą pociągi dalekobieżne PKP Intercity.

Dzięki sprawnej pracy budowlańców z firmy Strabag na miejscu są już dwa z trzech tuneli pod torami, którymi Trasa Świętokrzyska będzie biegła z Pragi na Targówek Fabryczny (i odwrotnie). Trzeci z tuneli powstanie, według planu, pomiędzy 5, a 22 września 2016 r. On, na szczęście, nie powinien już spowodować tak dużych utrudnień w ruchu.

d3fe1u5

Koszt inwestycji

Długość aktualnie budowanego odcinka Trasy Świętokrzyskiej (od ul. Kijowskiej na Pradze do Zabranieckiej na Targówku Fabrycznym) to 1,2 km. Koszt tej inwestycji to 76 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami droga ma być gotowa we wrześniu 2017 roku.

Trasa Świętokrzyska będzie dla mieszkańców Targówka świetnym skrótem, pozwalającym ominąć korki przy pl. Wileńskim, w drodze na Pragę Południe oraz miedzy innymi do Śródmieścia.

Źródło: (targowek.info)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3fe1u5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fe1u5
d3fe1u5