Trwa ładowanie...

Konkurs fotograficzny „Szlakiem Alternatywy 4”

Co zostało z Ursynowa z czasów kultowego serialu?

Share
Konkurs fotograficzny „Szlakiem Alternatywy 4”
d2hqid0

Przejdź się szlakiem kultowego serialu, zrób zdjęcia i wygraj nagrody! Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ursynowskiego Konkursu Fotograficznego, który w 2013 roku odbywa się pod hasłem „Szlakiem Alternatywy 4. Cel postawiony przed uczestnikami jest klarowny: ukazać ślady tego, co pozostało na Ursynowie z lat 70. i 80. XX wieku.

Od autorów zdjęć zgłoszonych do tegorocznego konkursu szczególności oczekujemy udokumentowania i utrwalenia w sposób niebanalny i nietuzinkowy tych elementów architektury i krajobrazu Dzielnicy Ursynów, które będą pokazywać Ursynów uchwycony w filmach Stanisława Barei. Dopuszczamy również inne, autorskie interpretacje hasła przewodniego tegorocznej edycji - mówią organizatorzy konkursu.

Ursynów to część stolicy wybudowana w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Patrząc dzisiaj na naszą dzielnicę trudno jest sobie wyobrazić ówczesne realia, w oparciu o które powstał przecież kultowy serial Stanisława Barei „Alternatywy 4”. Wybudowane praktycznie w „szczerym polu” bloki były w tamtych czasach spełnieniem marzeń wielu warszawiaków.. Dynamiczny rozwój doprowadził do całkowitej zmiany jego wizerunku. Ursynów ma swoją markę, którą doceniają mieszkańcy, a sam blok zarządzany przez sympatycznego gospodarza „Anioła” przeszedł do legendy stanowiącej popularny symbol dzielnicy.

d2hqid0

Termin zgłaszania do konkursu upływa 4 listopada 2013 r. o godz. 16.00.Zgłoszone do konkursu zdjęcia będzie oceniać komisja konkursowa, która uwzględni przy swojej ocenie następujące kryteria: pomysłowość, jakość techniczną, kompozycję oraz zgodność z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu. Komisja przyzna I, II i III miejsce w konkursie, a także tytuł Talent Fotograficzny 2013 dla wybranych autorów zdjęć urodzonych w 1996 r. lub później.

Wręczenie nagród nastąpi w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy podczas uroczystej gali „Ursynowskiego Konkursu Fotograficznego 2013” zaplanowanej na 20 listopada 2013 r. Regulamin oraz warunki konkursu dostępne są na stronie Urzędu w zakładce „ Ursynowski Konkurs Fotograficzny ”.

d2hqid0

Podziel się opinią

Share
d2hqid0
d2hqid0