Trwa ładowanie...

Konkurs fotograficzny "W roli głównej Mazowsze"

Do zgarnięcia atrakcyjne nagrody, m.in. aparaty, warsztaty fotograficzne lub publikacja w promocyjnym piśmie

Konkurs fotograficzny "W roli głównej Mazowsze"
dw2a579

Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy organizują konkurs fotograficzny, którego celem jest wykorzystanie potencjału filmowego Warszawy i województwa mazowieckiego. Oryginalne i nietypowe ujęcia regionu - miejsc bardziej lub mniej znanych - będzie można przesyłać do połowy września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Założeniem konkursu jest stworzenie zbioru zdjęć, które pokażą atuty, moc twórczą i możliwości regionu oraz zachęcą filmowców z kraju i ze świata do lokowania produkcji filmowych w plenerach ziemi mazowieckiej. Za pomocą konkursu organizatorzy chcą pokazać region takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i turyści: oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki odkryte tylko przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Konkurs fotograficzny ma w przyszłości spełniać rolę portfolio województwa. Chcemy, aby światowy rynek filmowy zainteresował się potencjałem, jakie skrywa centralna część Polski. Może być ona tłem filmów z różnych okresów historycznych, przestrzenią militarną, industrialną, światową metropolią, dziką puszczą, sielskim dworkiem szlacheckim, czy sceną akcji, jak w przypadku bollywoodzkiej superprodukcji filmu „Kick”, w której wykorzystano scenę autobusu spadającego z Mostu Poniatowskiego do Wisły ( zobaczcie zwiastun filmu ).

Zdjęcia konkursowe należy nadsyłać w terminie od 15 lipca do 15 września 2014 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.konkursfoto.mik.waw.pl . Dodatkowo, w dniach 1 – 15 października 2014 r. odbędzie się głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich aparaty i warsztaty fotograficzne, publikacja w promocyjnym wydawnictwie ”Mazovia Warsaw Location Guide” oraz nagroda specjalna od Tramwajów Warszawskich.

dw2a579

Każdy uczestnik może zgłosić fotografie w każdej z pięciu kategorii: Mazowsze historyczne, Mazowsze przyrodnicze, Mazowsze industrialne, Mazowsze innowacyjne, Mazowsze alternatywne i nieznane.

Przeczytajcie też: Za darmo: Teatr na pl. Defilad

dw2a579
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw2a579