Trwa ładowanie...

Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim!

Pierwsza nagroda to 1500 euro! W jury m.in. Tomasz Bagiński i Jacek Dukaj!

Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim!
d3v9xdy

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało nie lada wyzwanie dla miłośników komiksu. We wrześniu rusza zupełnie nowa edycja konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim. Laureat zaprojektuje pełnometrażowy album o Powstaniu, którego premiera odbędzie się w ramach przyszłorocznych obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - czytamy na stronach MPW .

- Jesteśmy zdania, że dla artystów, którzy z powodzeniem realizowali krótką formę, długa opowieść fabularna o Powstaniu Warszawskim będzie stanowiła ogromne wyzwanie, ale też stanie się pretekstem do pełniejszego zaprezentowania tematu – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wysłanie od 6 do 10 plansz, stanowiących fragment dłuższej pełnometrażowej historii, do której należy dołączyć streszczenie całości komiksu. Uczestnicy powinni mieć konkretną wizję swojej wersji albumu, tak aby sprawnie zaplanować narrację na dokładnie 46 lub 54 strony.

d3v9xdy

Prace będą oceniane przez grono jurorskie, w którym zasiadają: Przemek „Trust” Truściński – wieloletni dyrektor artystyczny projektów komiksowych Muzeum, jeden z czołowych polskich rysowników, Jacek Dukaj – licznie nagradzany pisarz fantastyki, jego opowiadania ukazały się w języku angielskim, czeskim, rosyjskim, niemieckim oraz węgierskim, nominowany w 2008 r. do Nagrody Literackiej Nike, Tomasz Bagiński – rysownik, animator, nominowany do Oscara w 2002 roku za swój debiutancki film krótkometrażowy „Katedra”, który powstał na podstawie opowiadania Jacka Dukaja, Zbigniew Kasprzak – jeden z najbardziej utytułowanych polskich rysowników komiksowych, mieszka i pracuje w Belgii, Sławomir Zajączkowski - scenarzysta komiksowy, znany głównie z albumów o tematyce historycznej i wojennej, wcześniej także publicysta, Tomasz Kołodziejczak – polski pisarz science fiction i fantasy, publicysta, szef Klubu Świata Komiksu w Wydawnictwie Egmont Polska, dr Katarzyna Utracka – historyk Muzeum
Powstania Warszawskiego.

Autorzy najlepszych prac mają zagwarantowane atrakcyjne nagrody finansowe. Pierwsza nagroda to 1500 euro! Laureat bądź laureaci I-ego miejsca otrzymają też propozycję stworzenia pełnometrażowego komiksu o Powstaniu Warszawskim, który zostanie wydany w formie albumu. Będzie to jedna z głównych publikacji promujących 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Narysowanie pełnowymiarowej historii jest ciężką i żmudną pracą, wymagającą od autora kilkumiesięcznego zaangażowania. Dlatego też, zdecydowaliśmy się przyznać specjalne, dodatkowe honorarium za stworzenie takiej publikacji, wypłacane w formie stypendium. Prace nad albumem będą nadzorowane przez jedno z najprężniej działających wydawnictw komiksowych w Polsce – Klub Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont Polska – dodaje dyrektor Ołdakowski.

Termin nadsyłania prac upływa 2 grudnia 2013 r. Szczegóły znajdziecie na specjalnej, konkursowej STRONIE .

d3v9xdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v9xdy