Trwa ładowanie...
d321ewc

Konkurs na Rysunek Satyryczny: "Warszawa i Warszawka"

Do wygrania nawet 8 tysięcy złotych!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konkurs na Rysunek Satyryczny: "Warszawa i Warszawka"
d321ewc

*Miedzynarodowy konkurs zorganizowano z okazji 35. rocznicy powstania Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. *

*„Warszawa i Warszawka” czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy: *Warszawa stolica Polski to jedno z największych pod względem liczby ludności miast w Europie. Długa, bo sięgająca IX wieku, historia Warszawy może zafascynować. To miasto – zrównane z ziemią, zburzone i spalone w czasie II wojny światowej i odbudowane po 1945 r. – żyje, mimo że miało go nie być. Warszawa to miasto odznaczone Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtutti Militari.

Miasto fascynujące, ale nie wolne od problemów uprzykrzających życie jego mieszkańcom. Jak każda wielka aglomeracja potrafi zachwycić rozmachem, ale i rozzłościć korkami ulicznymi. Jak ją widzą ci, którzy tu mieszkają, jak odwiedzający ją mieszkańcy innych polskich miast; jaka jest w oczach cudzoziemców; czym bawi, czym złości, a czym zachwyca – to zilustrują wnikliwi obserwatorzy, jakimi są… artyści karykatury.

d321ewc

W konkursie mogą brać udział artyści z całego świata. Prace wwersji papierowej należy nadsyłać do 15 maja 2013 r. na adres:

Muzeum Karykatury
ul. Kozia 11
00-070 Warszawa

Więcej informacji: muzeumkarykatury.pl

d321ewc

Podziel się opinią

Share
d321ewc
d321ewc