Trwa ładowanie...

Konstancin-Jeziorna. Pożar magazynu. Ogromne kłęby dymu

W Konstancinie-Jeziornie spłonęła hala magazynowa o wymiarach 100 na 50 metrów, w której znajdują się tworzywa sztuczne. Dym był widoczny w Warszawie i w całym regionie.

Konstancin-Jeziorna. Pożar magazynu. Ogromne kłęby dymuŹródło: dziejesie.wp.pl
d4i5s79
d4i5s79

Pożar wybuchł we wtorek po południu na terenie starych budynków magazynowo-produkcyjnych przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Zdjęcia z miejsca akcji otrzymaliśmy za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.

Przed północą strażakom udało się opanować ogień. W nocy dogaszali pożar. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia późnym wieczorem pracowało ponad 150 strażaków i 42 samochody - podaje Polsat News.

W hali znajdowały się tworzywa sztuczne, sześć butli zawierających propan-butan oraz samochody.

Konstancin-Jeziorna. Pożar hali magazynowej. W środku tworzywa sztuczne

Do mieszkańców Konstancina i okolic rozesłano początkowo SMS-y. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego radziło, żeby nie zbliżać się do miejsca wypadku oraz unikać otwierania okien.

d4i5s79

- Wyniki, które spływają do nas od mobilnego laboratorium mierzącego jakość powietrza w Konstancinie, gdzie doszło do pożaru hali magazynowej, nie wskazują na obecność szkodliwych substancji - przekazało później Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie.

Zobacz też: Konstancin-Jeziorna. Pożar hali magazynowej. Gęsty i czarny dym w oku kamery WP

Konstancin-Jeziorna. Pożar jeszcze nie jest opanowany

- W tym momencie na miejscu jest 27 zastępów straży pożarnej - przekazywał WawaLove ok. godz. 18.40. mł. bryg. Łukasz Darmofalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Po godzinie 21 na miejsce dotarło kolejne 5 jednostek.

- Wewnątrz hali cały czas pożar jest rozwinięty. Nie ma zagrożenia, że ogień może się rozprzestrzenić poza halę. Jeszcze nie możemy powiedzieć, że pożar jest w pełni opanowany. W ramach tej hali w której się pali, o wymiarach 100 x 50 m, on się pali intensywnie, ale dalej się już nie rozprzestrzeni - wyjaśniał nam wieczore, Darmofalski.

d4i5s79

Konstancin-Jeziorna. Pożar hali magazynowej

Nad miastem unosiły się ogromne kłęby czarnego dymu. Widoczne były z odległości nawet 15 kilometrów. Pożar widać było również w południowych dzielnicach Warszawy oraz w pobliskiej Bielawie.

East News
Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
Czytelnik
Źródło: Czytelnik, fot: Czytelnik
Czytelnik
Źródło: Czytelnik, fot: Czytelnik
East News
Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
East News
Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski

Masz zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4i5s79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i5s79