Trwa ładowanie...
ycipk-4h3cwe

Kontrola CBA w ratuszu. Biuro zawiadamia prokuraturę

Zawiadomienie CBA dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa oraz wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego stołeczna spółka MPO miała kupić działkę w Zielonce za "cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zawiadamia prokuraturę w związku z "wielomilionowymi stratami MPO"
CBA zawiadamia prokuraturę w związku z "wielomilionowymi stratami MPO" (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk/East News)
ycipk-4h3cwe

Jak informuje formacja w komunikacie, śledztwo trwało między 12 grudnia 2018 r. a 12 września tego roku. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie "wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy".

Według CBA, w wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50 hektarowej nieruchomości w Zielonce. Według kontrolerów cena ta miała znaczenie przekraczać faktyczną wartość nieruchomości.

ycipk-4h3cwe

Na tych terenach miejska spółka miała utworzyć Zakład Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). Według Biura, MPO miało mieć świadomość, że nie pozwala na to prawo, ze względu na Plan Zagospodarowania Przestrzennego

- W związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy - przekazał rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4h3cwe

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4h3cwe

ycipk-4h3cwe
ycipk-4h3cwe