Trwa ładowanie...
d3nxdmt

Kontrola CBA w ratuszu. Biuro zawiadamia prokuraturę

Zawiadomienie CBA dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa oraz wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego stołeczna spółka MPO miała kupić działkę w Zielonce za "cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zawiadamia prokuraturę w związku z "wielomilionowymi stratami MPO"
CBA zawiadamia prokuraturę w związku z "wielomilionowymi stratami MPO" (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk/East News)
d3nxdmt

Jak informuje formacja w komunikacie, śledztwo trwało między 12 grudnia 2018 r. a 12 września tego roku. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie "wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy".

Według CBA, w wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50 hektarowej nieruchomości w Zielonce. Według kontrolerów cena ta miała znaczenie przekraczać faktyczną wartość nieruchomości.

d3nxdmt

Na tych terenach miejska spółka miała utworzyć Zakład Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). Według Biura, MPO miało mieć świadomość, że nie pozwala na to prawo, ze względu na Plan Zagospodarowania Przestrzennego

- W związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy - przekazał rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nxdmt

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

d3nxdmt

Podziel się opinią

Share

d3nxdmt

d3nxdmt