Trwa ładowanie...
ycipk-39bivb

Kontrola programu 500+. Wojewoda mazowiecki: to będą pogłębione działania

- Informacje przekazywane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. środków przekazywanych na wypłatę 500 plus muszą zostać wyjaśnione – stwierdził wojewoda mazowiecki. Zdzisław Sipiera odniósł się w ten sposób do kontroli, która w poniedziałek rozpoczęła się w warszawskim ratuszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W ratuszu trwa kontrola wypłat w ramach programu "Rodzina 500 plus"
Warszawa. W ratuszu trwa kontrola wypłat w ramach programu "Rodzina 500 plus" (East News, Fot: eastnews)
ycipk-39bivb

Wojewoda podkreślił, że pieniądze na odpowiednie kwoty wpływały do urzędu stołecznego. Zatem informacje ratusza, że tak się nie działo muszą zostać – zdaniem Sipiery – "dogłębnie wyjaśnione".

- Warszawa jest dużym miastem i te kwoty są ogromne - ocenił wojewoda mazowiecki. - Zadaniem kontrolerów jest znalezienie błędu, który uniemożliwia sprawne działania wypłat – uzupełnił.

W ubiegłym tygodniu, 3 października, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał, że zlecił kontrolę realizacji przez stołecznych urzędników programu "Rodzina 500 plus".

ycipk-39bivb

Kontrola potrwa kilka tygodni. Osoby, które ją prowadzą mają skupić się na trzech kwestiach: szacowaniu kwot dotacji, faktycznym wykorzystaniu pieniędzy na program "Rodzina 500 plus" i rzetelności sprawozdań finansowych.

Źródło: polsatnews.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Debata w TVP to nie koniec. Będzie kolejna. Biedroń zdradza szczegóły

ycipk-39bivb

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-39bivb

ycipk-39bivb
ycipk-39bivb