Trwa ładowanie...
d3hrzt3

Kontrola programu 500+. Wojewoda mazowiecki: to będą pogłębione działania

- Informacje przekazywane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. środków przekazywanych na wypłatę 500 plus muszą zostać wyjaśnione – stwierdził wojewoda mazowiecki. Zdzisław Sipiera odniósł się w ten sposób do kontroli, która w poniedziałek rozpoczęła się w warszawskim ratuszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W ratuszu trwa kontrola wypłat w ramach programu "Rodzina 500 plus"
Warszawa. W ratuszu trwa kontrola wypłat w ramach programu "Rodzina 500 plus" (East News, Fot: eastnews)
d3hrzt3

Wojewoda podkreślił, że pieniądze na odpowiednie kwoty wpływały do urzędu stołecznego. Zatem informacje ratusza, że tak się nie działo muszą zostać – zdaniem Sipiery – "dogłębnie wyjaśnione".

- Warszawa jest dużym miastem i te kwoty są ogromne - ocenił wojewoda mazowiecki. - Zadaniem kontrolerów jest znalezienie błędu, który uniemożliwia sprawne działania wypłat – uzupełnił.

W ubiegłym tygodniu, 3 października, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał, że zlecił kontrolę realizacji przez stołecznych urzędników programu "Rodzina 500 plus".

d3hrzt3

Kontrola potrwa kilka tygodni. Osoby, które ją prowadzą mają skupić się na trzech kwestiach: szacowaniu kwot dotacji, faktycznym wykorzystaniu pieniędzy na program "Rodzina 500 plus" i rzetelności sprawozdań finansowych.

Źródło: polsatnews.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Debata w TVP to nie koniec. Będzie kolejna. Biedroń zdradza szczegóły

d3hrzt3

Podziel się opinią

Share

d3hrzt3

d3hrzt3