Trwa ładowanie...

Kontrowersyjny wpis Pawłowicz o pomniku gen. Ścibora-Rylskiego. "Niebywałe"

Posłanka PiS nie przyjęła entuzjastycznie pomysłu na uczczenie pamięci zmarłego 3 sierpnia gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Inicjatywę budowy pomnika na jego cześć skomentowała na Twitterze. Internauci nie mogli uwierzyć w jej słowa.

Kontrowersyjny wpis Pawłowicz o pomniku gen. Ścibora-Rylskiego. "Niebywałe"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2tlb7j
d2tlb7j

Krystyna Pawłowicz znana jest z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem skomentowała informację o rozpoczęciu zbiórki na budowę pomnika jednego z najsłynniejszych uczestników Powstania Warszawskiego, generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Swoje zdanie wyraziła pod jednym z doniesień prasowych na ten temat w mediach społecznościowych.

"Zbyt wiele kwiatów może pod tym pomnikiem nie być..." - ocenia Pawłowicz na Twitterze. W komentarz nie mogli uwierzyć obserwujący jej profil dziennikarze. Zdjęcie z tym wpisem opublikował Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski, opisując krótko: "Niebywałe".

Pod komentarzem Krystyny Pawłowicz pojawiły się inne, w większości krytyczne. "Mam nadzieję, że dzięki temu poczuła się Pani lepszym człowiekiem", "Milczenie jest złotem", "Nie ma się pani czym zająć?" - odpowiadają internauci. Dyskusję zapoczątkował inny dziennikarz, Marcin Makowski. "Po co ten komentarz? W język się Pani czasem ugryźć nie może?" - zapytał. Posłanka odpowiedziała.

d2tlb7j

"Komentarz jest bardzo delikatny, dla prawdy. Pan woli fałszować i brązowić. Pisnąć nie wolno, bo pouczą cię zaraz »strażnicy dobrych zwyczajów«" - ripostowała Pawłowicz. To z kolei wywołało burzliwą wymianę zdań między zwolennikami, a przeciwnikami budowy pomnika. Dostało się również autorce kontrowersyjnych słów: "Komentarz delikatny niczym cera autorki, a prawdziwy jak wybuchy w Smoleńsku" - napisał jeden z krytyków rządzącej partii.

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat. Jako zasłużony powstaniec, swoją osobą uświetniał uroczyste obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ostatniej publicznej przemowie dwa lata temu pożegnał się z warszawiakami. Spoczął na Starych Powązkach w rodzinnym grobowcu, który m.in. dzięki nagłośnieniu przez Wirtualną Polskę problemu o fatalnym stanie mogiły, zostanie wkrótce odnowiony.

W czwartek na konferencji prasowej przedstawiciele Związku Powstańców Warszawskich oraz Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego poinformowali o budowie pomnika generała Ścibora-Rylskiego. Ma stanąć w Parku im. Rydza-Śmigłego w 75. rocznicę wybuchu powstania.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Zarzut Patryka Jakiego. Rafał Trzaskowski ripostuje

d2tlb7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tlb7j