Trwa ładowanie...

Koronawirus. 131 żołnierzy na kwarantannie w jednostce w Kazuniu

Koronawirus. Na terenie jednostki w Kazuniu Nowym u 18 żołnierzy zdiagnozowano koronawirusa. 131 żołnierzy zostało skierowanych na kwarantannę.

Share
W jednostce wykryto koronawirusa
W jednostce wykryto koronawirusaŹródło: PAP, fot: Marcin Onufryjuk
d3ugze0

W 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu Nowym po przysiędze Legii Akademickiej u kilkunastu żołnierzy zdiagnozowano koronawirusa – przekazał TVN Warszawa.

- Zakażenie wykryto u 18 żołnierzy z Legii Akademickiej, którzy są szkoleni w naszym pułku. Są oni izolowani. Większość z nich przechodzi infekcję bezobjawowo – poinformowała portal podporucznik Aleksandra Smoleń, oficer prasowy pułku.

131 żołnierzy z Legii Akademickiej i pułku trafiło na kwarantannę. W najbliższym czasie wszyscy zostaną przetransportowani do ośrodka kwarantanny w Przasnyszu.

d3ugze0

- Otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej o przypadkach zakażenia. My zajmujemy się cywilami. Objęliśmy kwarantanną osoby z kontaktu, czyli rodziny, a także panią sprzątającą, która miała kontakt z zakażonym żołnierzem. Osoby te zostały także odsunięte od pracy - powiedział Arkadiusz Chełstowski, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Dworze Mazowieckim.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ugze0

Podziel się opinią

Share
d3ugze0
d3ugze0