Trwa ładowanie...
d17fg15

Koronawirus a dzień Wszystkich Świętych. Kwesta pod Warszawą odwołana

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Pojawia się pytanie o zbliżający się dzień Wszystkich Świętych i możliwość odwiedzania cmentarzy. Pod Warszawą została odwołana już jedna z kwest.
Share
Koronawirus a odwiedzanie cmentarzy
Koronawirus a odwiedzanie cmentarzyŹródło: PAP
d17fg15

W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczba zakażeń koronawirusem w całej Polsce. Rekord padł w środę 7 października, kiedy COVID-19 w ciągu zaledwie jednej doby wykryto u 3 003 chorych, a w samym województwie mazowieckim liczba zdiagnozowanych osób wyniosła 527. Resort zdrowia powiadomił także o śmierci kolejnych 75 osób.

Dane są niepokojące, w poprzedniej dobie na Mazowszu już po raz kolejny pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa uzyskało przeszło 300 osób. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że "na 99 procent Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie".

Koronawirus a odwiedzanie cmentarzy

d17fg15

W takiej sytuacji wraca pytanie o dzień 1 listopada, kiedy Polacy odwiedzają groby swoich bliskich, niejednokrotnie przemieszczając się w tym celu z miasta do miasta.

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza", podając, że na ten moment nie zapadły żadne decyzje odnośnie odwiedzania cmentarzy. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w we wtorek, komendant główny policji Jarosław Szymczyk, przypomniał jedynie, że na cmentarzach istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust, niezależnie od tego czy dany region jest w strefie czerwonej lub żółtej, czy nie.

Koronawirus. Zmiany dotyczące noszenia maseczek. "Musimy się chronić"

Koronawirus. Nie będzie kwesty w Piasecznie

d17fg15

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się także, że Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie zdecydował się odwołać w tym roku kwestę. Tradycyjna zbiórka pieniędzy na renowację nagrobków pod Warszawą nie odbędzie się pierwszy raz od 20 lat. Wierni pieniądze będą mogli wpłacić jedynie bezpośrednio na konto.

Natomiast kwesta na warszawskich Powązkach ma odbyć się zgodnie z planem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17fg15

Podziel się opinią

Share
d17fg15
d17fg15