Trwa ładowanie...
d3uhnv2

Koronawirus a majówka 2020. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ćwiczył bez maseczki. Straż miejska nie ma wątpliwości

Koronawirus sprawił, że tegoroczna majówka będzie inna niż zwykle i wszyscy zastanawiamy się, jak wypocząć mimo obostrzeń. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki stawia na ćwiczenia fizyczne. Przyłapany w warszawskim parku bez maseczki, przeprasza za swoje zachowanie. - I słusznie, bo w takim przypadku byłoby pouczenie - słyszymy od przedstawiciela straży miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus a majówka 2020. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ćwiczył bez maseczki w parku
Koronawirus a majówka 2020. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ćwiczył bez maseczki w parku (East News)
d3uhnv2

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki postanowił poćwiczyć w Ogrodzie Saskim, ale nie zasłonił ust i nosa - podaje "Super Express". Polityk do ćwiczeń był dobrze przygotowany; miał odpowiedni strój i zapas wody do picia, co uwieczniono na zdjęciach. Czarneckiemu zrobiono też fotografie bez zakrycia twarzy.

- W czasie ćwiczeń w parku ściągnąłem maseczkę tylko dlatego, że w promieniu kilkudziesięciu metrów prawie nie było ludzi - tłumaczy europarlamentarzysta w rozmowie z dziennikarzami gazety. Przyznaje się też do błędu.

- Przepraszam, że zdjąłem maseczkę. Zawsze ją noszę na ulicy, kiedy idę do biura, sklepu, bądź na spacer - dodaje Ryszard Czarnecki, zaznaczając, że w Ogrodzie Saskim też miał przez pewien czas zakrytą twarz.

d3uhnv2

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Co z paleniem i całowaniem?

Koronawirus a majówka. W parku tylko w maseczce

Wątpliwości co do zachowania europosła nie mają mundurowi. - Cały czas obowiązuje nakaz zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Dotyczy to też parków. Nasi funkcjonariusze pouczyliby osobę, która ćwiczy bez maseczki czy innego zakrycia w takim miejscu - mówi Wirtualnej Polsce Jerzy Jabraszko z biura prasowego straży miejskiej w Warszawie.

  East News
(East News, Fot: PAWEL DABROWSKI, AGENCJA SE)

Wyjaśnia, że przepisy mówią o każdej przestrzeni publicznej. - Wszystko zależy jednak od sytuacji. Ostatni incydent z osobą, która nie chciała zakryć twarzy mimo przebywania w parku, odnotowaliśmy dwa tygodnie temu. Teraz nie mamy takich interwencji - dodaje Jabraszko.

d3uhnv2

Tłumaczy też, że w lasach możemy zdjąć zakrycie twarzy tylko poza drogami czy ścieżkami, gdzie poruszają się inne osoby. - W pobliżu takich miejsc musimy mieć maseczkę lub inną ochronę - mówi.

Tych obostrzeń nie znoszą nowe regulacje ogłoszone w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uhnv2

Podziel się opinią

Share
d3uhnv2
d3uhnv2