Trwa ładowanie...

Koronawirus a nowy rok szkolny. Po pierwszym tygodniu blisko 300 uczniów na kwarantannie

Już tydzień uczniowie uczęszczają do szkół. W kilku warszawskich podstawówkach i liceach wykryty został koronawirus. Część dzieci i młodzieży wróciła na zdalne nauczanie. Ratusz informuje o podjętych przez miasto działaniach.

Share
Koronawirus w szkołachKoronawirus w szkołachŹródło: PAP, fot: PAP
duh52wz

Pierwszy tydzień nauki stacjonarnej za nami. W tym czasie kilkaset uczniów, nauczycieli i pracowników administracji zostało skierowanych na kwarantannę. Pomimo tego, warszawski ratusz zapewnia, że miasto jest dobrze przygotowane na nowy rok szkolny.

Koronawirus. Ponad trzystu uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli na kwarantannie

"Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne, sfinansujemy szczepienia przeciw grypie dla wszystkich 43 tysięcy pracowników oświaty. Jednak powrót wszystkich uczniów do nauki w tym trybie zbiera swoje owoce. Współpraca z sanepidem także pozostawia wiele do życzenia. Liczba zakażeń w warszawskich szkołach niestety rośnie, mamy już 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a ponad trzystu uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli jest na kwarantannie. Mimo wniosków dyrektorów, wiele placówek nie dostaje pozwolenia na przejście w tryb zdalny. Te kwestie wymagają dopracowania" – przyznała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

duh52wz

Jak podaje Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza, zaledwie w ciągu tygodnia odnotowano trzynaście pozytywnych testów na koronawirusa u siedmiu nauczycieli oraz pięciu uczniów. Chodzi o osoby z różnych placówek ze Śródmieści, Mokotowa, Pragi-Południe.

Walka z pandemią. "System nie działa, zakłady pracy zamykają się

Koronawirus. Nie wszystkie szkoły dostały pozwolenie na naukę zdalną

Nie we wszystkich placówkach, gdzie uczęszczała osoba zarażona wirusem SARS-Cov-2 warszawski sanepid zezwolił na przejście na naukę zdalną. Przykładem może być liceum imienia Bolesława Prusa przy ulicy Zwycięzców 7/9, gdzie jak informowaliśmy, na kwarantannę trafili wszyscy uczniowie klas trzecich i nauczyciele ich uczący. Pomimo że szkoła chciała zdalnego nauczania, sanepid nie zgodził się.

duh52wz

Zajęcia stacjonarne natomiast zostały zawieszone całkowicie w dwóch zespołach szkół na Mokotowie.

"Do miasta – od 1 września – wpłynęły już 42 zgłoszenia dotyczące zagrożenia spowodowanego COVID-19 od 9 przedszkoli i jednego oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, 12 szkół podstawowych, 8 zespołów szkół, 7 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, szkoły podstawowej specjalnej i Centrum Kształcenia Ustawicznego" – wylicza ratusz.

Koronawirus. Kaznowska: "Nie ma dnia, abyśmy nie odnotowali zakażenia w jakiejś placówce"

Natomiast wiceprezydent Warszawy dodaje, że faktycznie "nie ma dnia, aby nie było odnotowywane zakażenia w jakiejś placówce".

duh52wz

W ciągu tygodnia na kwarantannę trafiło łącznie 377 osób, w tym 316 uczniów z rodzicami, 55 nauczycieli, jak również jedna pielęgniarka i pięciu pracowników administracyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duh52wz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duh52wz