Trwa ładowanie...

Koronawirus. Będą dezynfekować karetki w zajezdni tramwajowej

Warszawa walczy z koronawirsem. Stołeczni ratownicy medyczni alarmowali niejednokrotnie o ciężkiej sytuacji związanej z pandemią w stolicy. Władze miasta poinformowały o decyzji w sprawie pomocy z dezynfekcją karetek pogotowia.

Koronawirus w WarszawieKoronawirus w WarszawieŹródło: PAP
d26r5y1
d26r5y1

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zgłosiła się do Tramwajów Warszawskich z prośbą o udostępnienie miejsca na utworzenie stanowiska do dezynfekcji karetek pogotowia.

Koronawirus w Warszawie. Jest odpowiedź ratusza

Władze stolicy zapowiedziały w poniedziałek 2 listopada, że w zajezdni przy ulicy Woronicza 27 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego będzie dezynfekować karetki.

"Podejmujemy kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów" – przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

d26r5y1

Jak dodaje Urząd Miasta jest to pierwsze tego typu miejsce w Warszawie. W planach jest jednak stworzenie kolejnych punktów na terenie stolicy do dezynfekcji.

Zaraziła się koronawirusem. Powikłania są dla niej bardzo dotkliwe

"Takie miejsca są nam bardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwa nie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocy następuje znacznie szybciej" – przyznał Lucjan Kadej, zastępca dyrektora ds. technicznych.

Jednym z kluczowych punktów zapewnienia bezpieczeństwa w czasach pandemii koronawirusa jest dezynfekcja. Odnosi się ona zarówno do pojazdów pogotowia ratunkowego, jak również całej załogi ratowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26r5y1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26r5y1