Trwa ładowanie...

Koronawirus. Komisariat w Sulejówku objęty kwarantanną

Komisariat policji w Sulejówku został zamknięty, a wszystkich pracujących tam funkcjonariuszy objęto kwarantanną - poinformował asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Jeden z funkcjonariuszy miał kontakt z osobą zakażoną.
Share
Koronawirus w Polsce. Komisariat w Sulejówku pod kwarantanną.
Koronawirus w Polsce. Komisariat w Sulejówku pod kwarantanną.Źródło: twitter.com, Fot: @Policja_KSP
dod1wgb

Koronawirus w Polsce. Komisariat w Sulejówku zamknięty

Informacja o funkcjonariuszu, który miał kontakt z zakażonym, dotarła do komendy w niedzielę. W rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. szt. Mariusz Mrozek z KSP wyjaśnił, że komisariat w Sulejówku został objęty kwarantanną zaraz po tym, jak jeden z policjantów poinformował swoich przełożonych, że miał bezpośredni kontakt z osobą, u której w późniejszym badaniu wynik na obecność koronawirusa okazał się dodatni.

- Zastosowaliśmy natychmiast procedury bezpieczeństwa, ponieważ w międzyczasie ten funkcjonariusz mógł mieć kontakt praktycznie z każdym z pozostałych policjantów tej jednostki- wyjaśnił Mrozek.

dod1wgb

Zgodnie z doniesieniami, łącznie kwarantanną objętych jest 22 osoby (22 funkcjonariuszy i dwóch pracowników komendy). Aktualnie czekają na wyniki badań. Mrozek wyjaśnił dodatkowo, że policja postanowiła działać wyprzedzająco i nie czekając na wyniki, podjęto decyzję o izolacji. Zamknięty został również komisariat policji, ponieważ przeprowadzona zostanie dezynfekcja.

- Stosujemy odpowiednie procedury. Mieszkańców Sulejówka informujemy, że wszelką pomoc uzyskają dzwoniąc do oficera dyżurnego mińskiej komendy pod nr tel. 25 759 72 00. Jednocześnie zapewniamy, że ciągłość służby jest utrzymana, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowiecki i oddziału prewencji policji w Warszawie" - czytamy na oficjalnej stronie komendy w Mińsku Mazowieckim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb