Trwa ładowanie...
d3pfcw5

Koronawirus. Najnowsze dane. Najwięcej zakażeń na Mazowszu

W piątek resort zdrowia podał, że koronawirusa wykryto u 691 osób. W województwie mazowieckim przybyło dzisiaj 121 chorych. Rząd wprowadza zmiany w liście powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Najnowsze dane. Najwięcej zakażeń na Mazowszu
(East News)
d3pfcw5

W związku z niesłabnącym na sile koronawirusem i dużym wzrostem nowych zakażeń, podczas piątkowej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o obostrzeniach wprowadzonych w kolejnych powiatach. Resort zdrowia zadecydował o objęciu strefą czerwoną trzech powiatów, natomiast w strefie żółtej znalazło się ich aż siedem, w tym powiat lipski na Mazowszu.

Na listę "powiatów zagrożonych" wpisano natomiast dziesięć miejsc na mapie Polski, m.in. powiat otwocki oraz żuromiński z województwa mazowieckiego.

Zwiększone obostrzenia wejdą w życie od soboty 5 września.

d3pfcw5

Koronawirus. Pół roku od pierwszego przypadku. Rozmowa z polskim "pacjentem zero"

Koronawirus w Polsce. Blisko 700 nowych zachorowań

W piątek 4 września Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce tego dnia zdiagnozowano 691 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tej doby z powodu COVID-19 zmarło osiem osób.

d3pfcw5

Największy wzrost chorych odnotowano dzisiaj na Mazowszu, gdzie pozytywny wynik testu otrzymało 121 osób.

Od początku pandemii w kraju odnotowano 69 820 zakażeń i 2 100 zgonów z powodu wirusa SARS-CoV-2. Zajętych łóżek szpitalnych pozostaje w dalszym ciągu 2 179, a 75 osób korzysta obecnie z respiratorów. Łącznie w Polsce mamy już 49 820 ozdrowieńców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pfcw5

Podziel się opinią

Share
d3pfcw5
d3pfcw5