Trwa ładowanie...
d2wiqc5

Koronawirus. Najnowszy raport. Wzrost zachorowań, Mazowsze na drugim miejscu

W piątek resort zdrowia podał, że koronawirusa wykryto u 594 osób. W województwie mazowieckim przybyło dzisiaj 78 chorych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Najnowszy raport. Wzrost zachorowań, Mazowsze na drugim miejscu
(PAP, Fot: PAP)
d2wiqc5

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od piątku 11 września, w życie wchodzi nowa lista powiatów objętych żółtą strefą. Tym razem do strefy czerwonej nie trafił ani jeden z powiatów.

Większość nowych lokalizacji znajduje się w Małopolsce. Do listy powiatów ze strefy żółtej oraz miejsc "zagrożonych" nie trafiło żadne miejsce z województwa mazowieckiego.

Koronawirus w Polsce. Blisko 600 nowych zachorowań

d2wiqc5

W piątek 11 września Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce tego dnia zdiagnozowano 594 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tej doby z powodu COVID-19 zmarło 10 osób.

Koronawirus mocno nas zadłużył. Kwoty są monstrualne

Największy wzrost chorych odnotowano dzisiaj w województwie małopolskim, gdzie pozytywny wynik testu otrzymało 116 osób. Mazowsze jest na miejscu drugim – tutaj przybyło 78 chorych.

Od początku pandemii w kraju odnotowano 69 820 zakażeń i 2 100 zgonów z powodu wirusa SARS-CoV-2. Zajętych łóżek szpitalnych pozostaje w dalszym ciągu 1 957, a 82 osoby korzysta obecnie z respiratorów. Łącznie w Polsce mamy już prawie 60 tysięcy ozdrowieńców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wiqc5

Podziel się opinią

Share
d2wiqc5
d2wiqc5