Trwa ładowanie...

Koronawirus. Najwięcej przypadków cały czas w woj. mazowieckim [20.02.2021]

Koronawirus. Liczba nowych przypadków zakażenia w województwie mazowieckim jest zbliżona do tej z ubiegłej doby. Potwierdzono 1 393 przypadki zakażenia koronawirusem, co daje woj. mazowieckiemu pierwsze miejsce w Polsce.
Share
Koronawirus. Woj. mazowieckie kolejny dzień jest pierwsze pod względem nowych przypadków zakażenia
Koronawirus. Woj. mazowieckie kolejny dzień jest pierwsze pod względem nowych przypadków zakażeniaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski
d3w41xx

W sobotę, 20 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 510 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 393 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W piątek odnotowano 1 427 przypadków. Liczba zakażeń jest więc podobna do tej z ubiegłej doby.

Według sobotnich danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem nowych przypadków zakażenia.

d3w41xx

Drugie miejsce należy do woj. śląskiego, gdzie potwierdzono 818 przypadków zakażenia. Trzecie jest woj. pomorskie z liczbą 779 przypadków.

Według sobotnich danych ministerstwa z powodu COVID-19 zmarło 45 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 209 osób.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki to 1 631 727. Z tego 42 077 osób zmarło.

166 639 osób objętych jest kwarantanną. Natomiast wyzdrowiało 1 372 326 osób.

d3w41xx

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala i nowe mutacje

W trakcie piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia przekazał, że w Polsce oprócz brytyjskiej pojawiła się kolejna mutacja koronawirusa. - Mamy pierwszy przypadek mutacji południowoafrykańskiej - przekazał Adam Niedzielski. Nowa mutacja koronawirusa została wykryta przez naukowców z Białegostoku.

Szef resortu zdrowia oświadczył także, że trzecia fala pandemii koronawirusa dotarła już do Polski. W trakcie konferencji prasowej szef KPRM odniósł się do tematu szczepień na COVID-19 w Polsce.

- Deklarowana w I kwartale dostawa szczepionek do Polski to ponad 8 mln. Jeżeli producenci wywiążą się ze zobowiązań, zaszczepimy więcej niż 3 mln osób - dodał Michał Dworczyk.

d3w41xx

Dr Paweł Grzesiowski o powrocie obostrzeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w41xx

Podziel się opinią

Share
d3w41xx
d3w41xx