Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nowe przypadki. Woj. mazowieckie nadal pierwsze [4.03.2021]

Koronawirus. Liczba nowych przypadków zakażenia w województwie mazowieckim jest prawie taka sama jak ubiegłej doby. Potwierdzono 2 563 przypadki zakażenia koronawirusem, co daje woj. mazowieckiemu pierwsze miejsce w Polsce.
Share
Koronawirus. Najwięcej nowych przypadków jest w woj. mazowieckim
Koronawirus. Najwięcej nowych przypadków jest w woj. mazowieckimŹródło: Agencja FORUM, Fot: Filip Blazejowski
dv4u3uj

W czwartek 4 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 250 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 2 563 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W środę odnotowano 2 750 przypadków. Liczba zakażeń jest więc prawie identyczna jak ta z ubiegłej doby.

Według czwartkowych danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem nowych przypadków zakażenia.

dv4u3uj

Drugie miejsce należy do woj. śląskiego, gdzie potwierdzono 1 620 przypadków zakażenia. Trzecie jest woj. pomorskie z liczbą 1 337 przypadków.

Według czwartkowych danych ministerstwa z powodu COVID-19 zmarło 58 osób. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 231 osób.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 1 750 659, z czego 44 649 osób zmarło.

216 011 osób objętych jest kwarantanną. Natomiast wyzdrowiało 1 448 619 osób.

dv4u3uj

Koronawirus w Polsce. Minister: uruchamiamy szpitale tymczasowe

W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że "III fala COVID-19 się rozpędza". - Mamy stałą dynamikę wzrostową, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień. Obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji - mówił minister.

- Tendencja, którą widzimy, ma charakter trwały, ponieważ jak popatrzymy, co dzieje się ze średnimi między ostatnimi dwoma tygodniami, to w tej chwili przekroczyliśmy przewidywany średni poziom zachorowań - w tym tygodniu jest wyższy niż 10 tysięcy. Dokładnie wynosi 10 600, czyli bardzo szybko realizuje się scenariusz przekroczenia poziomu średniego i to jest bardzo duża zmiana w stosunku do średniej, jaką obserwowaliśmy tydzień temu - tłumaczył minister.

- Uruchamiamy szpitale tymczasowe. Podjęliśmy taką decyzję na posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zostaną one uruchomione w 9 województwach. Pokazuje to, że jesteśmy dobrze przygotowani na III falę - przekazał.

dv4u3uj

Obostrzenia na Wielkanoc. Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści. Ale mówi też o majówce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv4u3uj

Podziel się opinią

Share
dv4u3uj
dv4u3uj