Trwa ładowanie...
d1guuxi

Koronawirus. Ponad 500 zakażeń w Warszawie

W sobotę liczba osób chorych na COVID-19 w Warszawie przekroczyła pół tysiąca. To prawie 3 razy mniej niż w całym województwie mazowieckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus, W Warszawie na COVID-19 zachorowało ponad 500 osób.
Koronawirus, W Warszawie na COVID-19 zachorowało ponad 500 osób. (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d1guuxi

W Wielką Sobotę Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował o 15 nowych zakażeniach koronawirusem w Warszawie. To oznacza, że w stolicy Polski jest już ponad 500, a dokładnie 514 chorych na COVID-19.

Najnowsze dane powiatowego sanepidu mówią o 479 osobach, które w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywają w warszawskich szpitalach. 667 osób objętych jest kwarantanną. Jak poinformował sanepid, na COVID-19 zmarło 17 mieszkańców Warszawy, a 7 ozdrowiało.

W województwie mazowieckim jest zdecydowanie najwięcej zakażonych koronawirusem. Według sobotnich danych zachorowało już 1629 osób. To liczba o 128 większa, niż dzień wcześniej.

d1guuxi

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus w Polsce. Informacje resortu raz dziennie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek dane o nowych zachorowaniach będą przekazywane raz na dobę o godz. 17. Do raportowania dwa razy na dobę resort wróci we wtorek.

Według sobotnich danych Ministerstwa Zdrowia zakażonych koronawirusem w Polsce jest 6356 osób, 208 zmarło.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1guuxi

Podziel się opinią

Share
d1guuxi
d1guuxi