Trwa ładowanie...

Koronawirus. Rafał Trzaskowski: "Pomagamy bohaterom walki z COVID19"

Ratusz przekazał kolejną transzę środków sanitarnych do warszawskich placówek medycznych. Łącznie miasto wspomogło walkę z koronawirusem ofiarując dotychczas 900 tysięcy sztuk sprzętu wartych 30 milionów złotych.

Koronawirus. Rafał Trzaskowski: "Pomagamy bohaterom walki z COVID19"Źródło: Twitter.com
d48okwg

Rafał Trzaskowski o wsparciu bohaterów epidemii

To już kolejna transza środków, która trafiła do miejskich szpitali, przychodni, Stołecznego Centrum Opiekuńczo- Leczniczego oraz do organizacji pozarządowych. Jej wartość to 6 milionów złotych, a łącznie Warszawa przeznaczyła już na tę pomoc 30 milionów złotych.

"Kolejna transza sprzętu ochrony indywidualnej zakupionego ze środków miasta za blisko 6 mln zł trafiła już do personelu medycznego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy od początku są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem" - powiedział Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy poinformował o miejskiej pomocy również na Twitterze, gdzie nazwał pracowników organizacji będących beneficjentami wsparcia, bohaterami.

d48okwg

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Koronawirus w Warszszawie. Niezbędna pomoc w walce z epidemią

Do miejskich szpitali, przychodni Stołecznego Centrum Opiekuńczo–Leczniczego oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ oraz do organizacji pozarządowych, urząd miasta przekazał:

  • 650 tys. maseczek,
  • 100 tys. fartuchów,
  • 50 tys. rękawic,
  • 20 tys. kombinezonów ochronnych,
  • tysiące gogli, przyłbic i pojemników z płynem do dezynfekcji.

Ponadto miasto zakupiło też 30 nowych respiratorów i kompletnych stanowisk (łóżek) OIOM, by wzmocnić zdolność ratunkową warszawskich szpitali. Dodatkowo ratusz zorganizował ratownikom strefy wypoczynku i tymczasowe schronienie dla pracowników medycznych przebywających na kwarantannie. Zatrudnieni w ochronie zdrowia nie płacą też za parkingi na terenie płatnych stref parkowania.

d48okwg

"Decyzją prezydenta Trzaskowskiego, pracownicy szpitali i pogotowia, placówek medycznych, domów opieki społecznej, sanepidu, NFZ oraz inni, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem, zostali zwolnieni z opłat za parkowanie zlokalizowane na terenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN)" - czytamy w oficjalnym komunikacie ratusza.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48okwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48okwg