Trwa ładowanie...

Koronawirus. Spacer w Kampinoskim Parku Narodowym? Pamiętaj o ograniczeniach

Ach, weekend! Może warto pooddychać nieco leśnym powietrzem? Kampinoski Park Narodowy to świetny pomysł na spacer dla całej rodziny. Dla bezpieczeństwa swojego i innych, pamiętaj o, obowiązujących z powodu koronawirusa i nie tylko, ograniczeniach.

Koronawirus. Spacer w Kampinoskim Parku Narodowym? Pamiętaj o ograniczeniachŹródło: Unsplash.com
d3sqn3c

Kampinoski Park Narodowy ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo atrakcji. Spacerowicze mogą pooddychać czystym i świeżym leśnym powietrzem, przejść się pięknymi szlakami, a przy odrobinie szczęścia spotkać stałych mieszkańców lasu, więc warto zabrać aparat. Kto wie, może za którymś z drzew chowa sięłoś - dobry duch Kampinosu.

Koronawirus. Dyrekcja Parku przypomina o zasadach

W związku z panującą w kraju epidemią koronawirusa, wizyty w KPN są objęte pewnymi ograniczeniami, z którymi warto zapoznać się przed wycieczką do parku. Mimo otwarcia parkingów, szlaków turystycznych i szlaków spacerowych, wciąż zamknięte są wszystkie pozostałe obiekty terenowej infrastruktury turystycznej. Oznacza to, że zamknięte są również popularne wśród wielbicieli parku polany wypoczynkowe. Co za tym idzie, obowiązuje całkowity zakaz gromadzenia się na polanach i użytkowania obecnego na nich wyposażenia, jak: wiaty, ławki, paleniska, grille i urządzenia do zabaw.

Kolejną przeszkodą dla odwiedzających jest też panująca w Polsce susza. Od 2 kwietnia w całym lesie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, wywołany skrajnie małymi opadami. W związku z tym w parku obowiązuje absolutny zakaz posługiwania się otwartym ogniem. Każde złamanie tego zakazu będzie bardzo surowo karane.

d3sqn3c

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Należy również wiedzieć, że w części parku trwają prace leśne polegające na przebudowie drzewostanu. Z tego powodu została zamknięta część szlaku rowerowego i szlaku żółtego za polaną wypoczynkową Opaleń

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sqn3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqn3c