Trwa ładowanie...
d2wiqc5

Koronawirus w kościele przy ulicy Senatorskiej. Zarażony proboszcz parafii

Koronawirus został wykryty u franciszkanów w Warszawie przy ulicy Senatorskiej. Duchowni czekają na wytyczne sanepidu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w warszawskiej parafii
Koronawirus w warszawskiej parafii (PAP, Fot: PAP)
d2wiqc5

O pozytywnym wyniku testów jednego z franciszkanów poinformowała w poniedziałek 24 sierpnia Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy przy ulicy Senatorskiej w Warszawie.

Koronawirus. Zakażony proboszcz parafii

"Niestety, w naszym klasztorze pojawił się koronawirus. Ojciec Lech ma wynik pozytywny. Chory czuje się dobrze. Czekamy teraz na wytyczne sanepidu. Będziemy informować Was na bieżąco o rozwoju sytuacji. Dbajcie o siebie i uważajcie na siebie! Wbrew temu, co mówią niektórzy ludzie, koronawirusem naprawdę można się zarazić!" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

d2wiqc5

O wykryciu zakażenia COVID-19 w stołecznym kościele poinformowała także Archidiecezja Warszawska, dodając że w piątek 21 sierpnia franciszkanin, powrócił do klasztoru z urlopu. Duchowny w sobotę źle się poczuł i dostał wysokiej gorączki. W niedzielę wykonano test.

Powrót do szkoły. Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz: mam nadzieję, że się nic złego nie stanie

Ojciec Lech Dorobczyński, który uzyskał pozytywny wynik testu, jest kapłanem od 20 lat. Pełni funkcję proboszcza parafii św. Antoniego. Sam na Facebooku także powiadomił o swojej chorobie pisząc: "Jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi - na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał".

d2wiqc5

Koronawirus w Polsce. 763 nowych zachorowań

We wtorek 25 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 763 nowych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Zmarło kolejnych 17 osób.

Województwo mazowieckie jest drugim po Małopolsce miejscem z najwyższym przyrostem chorych. We wtorek zdiagnozowano na Mazowszu 99 nowych przypadków koronawirusa.

Od początku epidemii w kraju odnotowano 63 073 zakażeń i 1 977 zgonów wywołanych przez COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wiqc5

Podziel się opinią

Share
d2wiqc5
d2wiqc5