Trwa ładowanie...

Koronawirus w mazowieckim. Warszawa otrzymała od rządu 12 respiratorów

Koronawirus w Warszawie. Władze stolicy poinformowały, że do miejskich szpitali trafiło w sumie 12 respiratorów. Jednak stolica zgłosiła zapotrzebowanie na 53 urządzenia.

Koronawirus w mazowieckim. Respiratory dla WarszawyKoronawirus w mazowieckim. Respiratory dla WarszawyŹródło: PAP
dtov1ig
dtov1ig

Warszawa zgłosiła władzom państwowym zapotrzebowanie na sprzęt i środki potrzebne miejskim szpitalom do walki z epidemią koronawirusa. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że do warszawskich szpitali trafiły zaledwie dwa respiratory, z czego tylko jeden działający.

Koronawirus w Warszawie. 12 respiratorów zamiast 53

W ostatnim tygodniu do stołecznych placówek medycznych trafiły kolejne urządzenia, łącznie Warszawa otrzymała od rządu do tej pory 12 respiratorów.

"Nadal czekamy na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania koronawirusowi, ponieważ walka z epidemią trwa. Na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego lub Ministra Zdrowia do leczenia osób zakażonych COVID-19 zostało włączonych sześć szpitali nadzorowanych przez miasto. Obecnie w tych placówkach mamy blisko 300 pacjentów 'covidowych'" – przekazała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta stolicy. Która po dymisji Pawła Rabieja, jest odpowiedzialna za sektor ochrony zdrowia.

Witamina D i Omega-3 pomogą na koronawirusa. Kolejne badania naukowców potwierdzają

Stolica zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz wojewody mazowieckiego o wyposażenie miejskich szpitali w niezbędny sprzęt. Według danych przekazanych przez stołeczny ratusz chodziło o:

dtov1ig

- 53 respiratory,

- 67 urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii,

- 180 kardiomonitorów z 11 centralami monitorującymi,

- 141 pomp infuzyjnych,

- 277 pulsoksymetrów,

- 233 dozowniki tlenu z nawilżaczami,

- 54 butle z tlenem,

- 50 łóżek szpitalnych z materacami przeciwodleżynowymi,

- 63 koncentratory tlenu

oraz 200 namiotów tlenowych do transportu chorych.

Przypominamy, że o końca tego roku Warszawa na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczy blisko 31 mln złotych. Pieniądze będą rozdysponowane na zakup sprzętu, aparatury medycznej oraz środków ochrony indywidualnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtov1ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtov1ig