Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej zakażonych. 360 osób w kwarantannie

U 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Decyzją władz ponad 360 osób zostało poddanych kwarantannie.

Share
Koronawirus w Polsce. 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej zakażonych. 360 osób w kwarantannieŹródło: PAP
d25zf4f

Doniesienia o koronawirusie wśród studentów potwierdziła rzeczniczka WAT-u. Zakażonych jest 11 podchorążych.

– Po pobraniu wymazów od wszystkich osób objętych kwarantanną wynik pozytywny stwierdzono u 11 podchorążych. Wszystkie te osoby nie wykazują żadnych objawów chorobowych COVID-19. Stan zdrowia osób objętych kwarantanną jest na bieżąco monitorowany przez WOMP Modlin – poinformowała Ewa Jankiewicz w rozmowie z TVN24.

Po tym, jak zdiagnozowano koronawirusa wśród uczniów Wojskowej Akademii Technicznej, zdecydowano się na wprowadzenie kwarantanny na terenie szkoły.

d25zf4f

– Zgodnie z decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie, w Akademiku Wojskowym numer 3 Wojskowej Akademii Technicznej, do 20 kwietnia kwarantanną objętych jest 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych – Jankiewicz.

Według przekazanych informacji zakażeni podchorąży są izolowani w oddzielnych pomieszczeniach.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Wojskowej Akademii Technicznej stwierdzono 25 marca, gdy pozytywny wynik testu na COVID-19 stwierdzono u jednej ze studentek mieszkającej w akademiku nr 3.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25zf4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zf4f
d25zf4f