Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Izba przyjęć w szpitalu Banacha w Warszawie częściowo zamknięta

Koronawirus w Polsce. - Szpital zawiesił działalność do godzin wieczornych. Potem będziemy starali się wznowić pracę. Potwierdzam, że ma to związek z koronawirusem. Wdrażane są odpowiednie procedury - powiedział prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Share
Koronawirus w Polsce. Izba przyjęć w szpitalu Banacha w Warszawie częściowo zamkniętaŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d3kcrso

Nieoficjalne informacje zostały potwierdzone. Na antenie TVN 24 prof. Zbigniew Gaciong powiedział, że szpital Banacha w Warszawie zawiesił działalność. Jedna osoba z personelu została zakażona koronawirusem. Prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, powiedział, że mogła mieć ona bezpośredni kontakt z około 80 osobami.

Wcześniej o tym, że przez sytuację epidemiczną izba przyjęć w Szpitalu Banacha w Warszawie została zamknięta, donosili rezydenci OZZL. Podkreślali, że nie można opuścić i wejść do placówki.

Jedna z lekarek przekazała nieoficjalnie WP, że jeden z pracowników medycznych przyszedł do pracy do szpitala, mimo że wiedział, ze jego żona ma koronawirusa. Okazało się później że sam jest zakażony. Ci, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, zostali poddani kwarantannie. Lekarka, która z nami rozmawiała, znajduje się wśród 80 osób które miały kontakt z zakażonym.

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

Głos w sprawie zabrał też wojewoda mazowiecki. "Informujemy, że nie ma decyzji o zamknięciu szpitala przez Wojewodę Mazowieckiego, ani przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, pod którego nadzorem znajduje się Centralny Szpital Kliniczny. W szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Szpital jest obecnie dezynfekowany, a Izba Przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani są do innych Izb Przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania" - czytamy w komunikacie.

d3kcrso

"Objęcie kwarantanną ogromnego szpitala na Banacha po wcześniejszym przekształceniu na zakaźny ogromnego szpitala MSWiA oznacza, że Warszawa ma już o ponad 2000 mniej szpitalnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na wszystkie inne choroby niż COVID-19" - zauważa dziennikarz Witold Głowacki

Koronawirus w Polsce i na świecie

Wciąż rośnie liczba zachorowań również w innych europejskich krajach. Dobre wiadomości napływają natomiast z Chin. W ciągu ostatniej doby nie wykryto tam żadnego nowego zachorowania. Pacjent zero w Polsce ma zaś wkrótce opuścić szpital.

d3kcrso

Koronawirus zmienił życie Polaków. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że zaplanowana data wyborów prezydenckich nie jest zagrożona.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kcrso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kcrso
d3kcrso