Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kobyłka. Zakażenie w przedszkolu, zarządzono kwarantannę

W jednym z przedszkoli w Kobyłce zdiagnozowano koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u nauczycielki. Burmistrz miasta poinformowała, że placówka została zamknięta do odwołania.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie w przedszkolu w KobyłceKoronawirus w Polsce. Zakażenie w przedszkolu w KobyłceŹródło: East News
d3udjhx
d3udjhx

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa zdiagnozowano u nauczycielki pracującej w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały. Doniesienia potwierdziła burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć.

"W poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie - nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu" - napisała Zbieć na Facebooku.

Koronawirus w Polsce. Zakażenie w przedszkolu w Kobyłce

Na kwarantannę skierowano 14 dzieci i 11 osób wchodzących w skład personelu przedszkola.

Zobacz także: Aleksiej Nawalny w szpitalu. Ryszard Czarnecki: Władimir Putin obawia się białoruskiego scenariusza

Burmistrz oświadczyła także, że z powodu zarządzanej kwarantanny przedszkole zmaga się obecnie z problemami kadrowymi. Z 30 pracowników do dyspozycji jest teraz wyłącznie 11.

d3udjhx

"Obecnie Pani Dyrektor Przedszkola sprawdza, w jaki sposób organizacyjnie i logistycznie możemy rozwiązać problem związany z liczbą opiekunów" - podkreśliła Edyta Zbieć.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Resort zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 581 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły kolejne 4 osoby.

Zakażenia dotyczą województw: małopolskiego (98), śląskiego (97), pomorskiego (86), łódzkiego (67), mazowieckiego (49), wielkopolskiego (46), podkarpackiego (45), warmińsko-mazurskiego (25), dolnośląskiego (24), lubelskiego (12), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (4) i zachodniopomorskiego (3).

d3udjhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udjhx