Trwa ładowanie...
d164fu9

Koronawirus w Polsce. Lekarz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim zakażony

Obecność koronawirusa potwierdzono u lekarza chirurga ze Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Oddział chirurgii zostal czasowo zamknięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grodzisk Mazowiecki. Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim.
Grodzisk Mazowiecki. Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim. (Wikipedia)
d164fu9

We wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim poinformowała o pozytywnym wyniku testu u jednego z lekarzy. "W nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim" - poinformował sanepid. Lekarz znajduje się na kwarantannie. Jego stan jest określany jest jako dobry.

Jak przekazał powiatowy sanepid, wszystkim, którzy miały kontakt z zakażonym lekarzem pobrano wymazy do badań. Osoby te przebywają obecnie na kwarantannie, gdzie czekają na wyniki testu na obecność koronawirusa.

Po konsultacji z dyrekcją szpitala oddział chirurgii został zamknięty. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne. Jak informuje sanepid, pozostałe oddziały szpitala działają normalnie.

d164fu9

Zobacz także: Respirator z drukarki 3D. Polska broń do walki ze skutkami epidemii

Koronawirus. Podstawowe informacje

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemiczny.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d164fu9

Podziel się opinią

Share
d164fu9
d164fu9