Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Miejsca zbiorowej kwarantanny na Mazowszu. Gdzie je znajdziemy?

Na Mazowszu przygotowane są specjalne miejsca do odbycia kwarantanny zbiorowej. Osoby decydujące się na taką formę izolacji obowiązują te same zasady jak w kwarantannie domowej. Ile jest i gdzie je przygotowano? O te inne i inne kwestie zapytaliśmy Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Share
Koronawirus w Polsce. Miejsca zbiorowej kwarantanny na Mazowszu. Gdzie je znajdziemy?Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2s5doa

Koronawirus w Polsce. Gdzie możemy odbyć kwarantannę zbiorową?

Osoby, które nie mają możliwości odbywania kwarantanny w domu (głównie ze względu na bezpieczeństwo pozostałych domowników/ lokatorów) kierowane są do specjalnych miejsc zabezpieczonych przez Wojewodę. Na Mazowszu jest ich 6900. Z informacji, które udało nam się uzyskać od Zespołu Prasowego Wojewody Mazowieckiego, są to przede wszystkim ośrodki wypoczynkowe, bursy, hotele, jednak ze względów bezpieczeństwa dokładne lokalizacje nie będą podawane do wiadomości publicznej. Od osób, które przebywają w tego typu kwarantannie, nie są pobierane żadne opłaty. Oprócz tego zapewnione jest wyżywienie, jak również środki higieniczne (mydło, płyny do dezynfekcji).

-Obecnie w województwie mazowieckim w kwarantannie zbiorowej znajduje się 185 osób. Zdecydowana większość powracających do kraju odbywa kwarantannę domową- przekazał WawaLove Zespół Prasowy Rzecznika Mazowieckiego.

Dodajmy, że zarówno w kwarantannie domowej, jak i zbiorowej obowiązuje ta sama zasada — obowiązek przebywania w miejscu pobytu. W lokalizacji kwarantanny zbiorowej funkcjonariusze policji weryfikują, czy osoby do niej zobowiązane znajdują się na miejscu. Oprócz tego Urząd wojewódzki pozostaje kontakcie z kierownictwem ośrodków, w których jest zorganizowana kwarantanna.

Zobacz także:Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

Koronawirus w Warszawie. Gdzie wytypowano miejsca kwarantanny zbiorowej?**

Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody w rozmowie z Gazetą Wyborcza uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła, że to właśnie obiekty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będą brane w pierwszej kolejności pod uwagę przy tworzeniu miejsc niezbędnych dla przeprowadzenia kwarantanny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s5doa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5doa
d2s5doa