Trwa ładowanie...
targówek

Koronawirus w Polsce. Proboszcz na kwarantannie. Wrócił z Niemiec

Proboszcz parafii św. Michała Archanioła na warszawskim Targówku został poddany 14-dniowej kwarantannie. Duchowny wrócił z Niemiec. Msze w kościele nie zostaną odwołane. Wydano w tej sprawie specjalny komunikat.

Share
Koronawirus w Polsce. Proboszcz na kwarantannie. Wrócił z Niemiec
Źródło: wikipedia.org, Fot: Cezary Piwowarski
d1mu53g

"W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bardzo trudnych wydarzeń. Wydawało się, że globalne problemy świata ominą nasze społeczeństwo. Tymczasem bardzo szybko zagrożenie epidemią zapukało do drzwi naszych domów" - poinformowano na stronie parafii św. Michała Archanioła przy ul. Głębockiej.

Jej proboszcz przebywa na kwarantannie. Duchowny, jak podaje portal se.pl, miał wrócić z Niemiec samochodem. Poinformował o sytuacji służby i od tego czasu nie kontaktował się bezpośrednio z żadnym z parafian.

d1mu53g

Biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej poinformowało, że na kwarantannie przebywa łącznie 3 księży. "Wszystkie te przypadki związane są z obecnie obowiązującą procedurą powrotu z zagranicy. Księża, których to dotyczy, przebywają w odosobnieniu, nie sprawowali w minioną niedzielę Eucharystii z udziałem wiernych i postępują zgodnie ze wszystkimi wskazówkami państwowych służb. W tym momencie czują się dobrze i nie mają żadnych objawów choroby"- podkreślono w komunikacie.

Parafia przy ul. Głębockiej zapewniła, że "wszystkie nabożeństwa (Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Godzinki, Różaniec) a także spotkania formacyjne oraz rekolekcje parafialne zostają w najbliższym czasie odwołane". Nie dotyczy to jednak mszy.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Na Targówku dodatkowa msza

"(...) Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Romualda prosimy, aby na Mszach Św. uczestniczyło nie więcej niż 50 osób. Nasz przeuroczy, mały kościółek bardzo łatwo może stać się miejscem rozprzestrzeniania wirusa" - podkreślono.

d1mu53g

W komunikacie czytamy, że w niedzielę będzie można przyjść na dodatkową mszę o godz. 16.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcał wiernych do korzystania z dyspensy "od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i przeżywania Jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu". Na mszach w kościołach może przebywać nie więcej niż 50 osób jednocześnie.

- Gdy brakuje nam kryteriów uprawniających do uczestnictwa we Mszy św. w kościele, to najprostszym wydaje się wstęp dla zamawiającego intencję i dla jego rodziny - zaznaczył. Taką zasadę przyjęto również w parafii przy ul. Głębockiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mu53g

Podziel się opinią

Share
d1mu53g
d1mu53g