Trwa ładowanie...
da2e5hv

Koronawirus w Polsce. W Nadarzynie może powstać szpital polowy

W Nadarzynie pod Warszawą może powstać jeden z największych szpitali polowych w naszej części Europy. Jako szpital mogą służyć Hale PTAK Expo. Z taką propozycją wystąpił właściciel obiektu. Teraz czeka na odpowiedź rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Na terenie Hal Ptak EXPO może powstać szpital polowy.
Koronawirus w Polsce. Na terenie Hal Ptak EXPO może powstać szpital polowy. (East News)
da2e5hv

Hale PTAK Expo, które się znajdują się w Nadarzynie pod Warszawą, mogą posłużyć za miejsce do stworzenia szpitala polowego. Z taką propozycją wyszedł właściciel obiektu. Hale mogą być udostępnione całkowicie nieodpłatnie.

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. Składa się z 6 hal. Mają powierzchnię prawie 150 tys. m2. Na takiej powierzchni może zmieścić się tysiące łóżek dla pacjentów.

- Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku – powiedział prezes zarządu PTAK Warsaw Tomasz Szypuła.

Szypuła dodał, że właściciel oferuje polskim władzom obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie.

Koronawirus w Polsce

Teraz zarząd czeka tylko na decyzję. Jeśli rząd się zdecyduje, wszyscy pracownicy działu technicznego mogą natychmiast rozpocząć przekształcanie hal na szpital.

Źródło: Radio Kolor

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

da2e5hv

Podziel się opinią

Share
da2e5hv
da2e5hv