Trwa ładowanie...

Koronawirus w stołecznych szkołach i przedszkolach. Ponad 100 zakażeń w ciągu miesiąca

Już od miesiąca uczniowie uczęszczają do szkół. W placówkach edukacyjnych na terenie Warszawy wykryto w tym czasie ponad 100 przypadków koronawirusa, a prawie 1200 osób trafiło na kwarantannę.
Share
Koronawirus w szkołach
Koronawirus w szkołachŹródło: PAP
dod1wgb

Po miesiącu od rozpoczęcia nowego roku szkolnego stołeczny ratusz podał niepokojące dane dotyczące zachorowań w szkołach oraz żłobkach.

"Pomimo wdrożonych środków bezpieczeństwa liczba zakażeń systematycznie i dynamicznie wzrasta. COVID-19 dotarł do naszych placówek w piętnastu dzielnicach. Mieliśmy od 13 do 26 zakażeń tygodniowo, w ostatnim mamy już ponad 40 i właśnie przekroczyliśmy 'setkę'" – odniosła się do sprawy wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

dod1wgb

Koronawirus w stołecznych szkołach i przedszkolach

Jak podaje Urząd Miasta 102 pozytywne wyniki testów na COVID-19 dotyczą 37 nauczycieli ze szkół zarówno podstawowych, jak i liceów, przedszkoli i młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej. Także 6 pracowników administracyjnych z przedszkola oraz szkół ma potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Wirus SARS-CoV-2 dotychczas wykryty został w takich dzielnicach jak Śródmieście, Żoliborz, Praga-Południe i Praga-Północ, Bielany, Bemowo, Ursus czy Ursynów oraz Włochy, Wawer i Rembertów.

Ponadto zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u łącznie 59 dzieci i uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Warszawie, przedszkola, bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.

dod1wgb

Koronawirus oraz ataki ws. maseczek. Prof. Krzysztof Simon domaga się reakcji policji

Koronawirus. Prawie 1 000 uczniów z rodzicami na kwarantannie

"Od 1 września kwarantanną objęto łącznie 1177 osób (961 uczniów wraz z rodzicami, 199 nauczycieli, 16 pracowników administracji i obsługi oraz 1 pielęgniarkę szkolną). 6 placówek oświatowych miało całkowicie zawieszone zajęcia, a 50 - częściowo. W 35 jednostkach przywrócono zajęcia stacjonarne. Obecnie 15 placówek z Mokotowa, Ochoty, Pragi-Południa, Pragi-Północ, Śródmieścia, Ursynowa, Wawra, Włoch, Woli i Żoliborza (3 przedszkola, 7 szkół podstawowych, 2 licea, 2 zespoły szkół i technikum) ma częściowo zawieszone zajęcia" – podaje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb