Trwa ładowanie...

Koronawirus w stołecznych szpitalach. Ubywa wolnych łóżek i respiratorów

Koronawirus w Warszawie przybiera na sile. Od kilku dni najwięcej zachorowań notuje się właśnie na Mazowszu. Sytuacja w stołecznych szpitalach może niepokoić.

Share
Koronawirus w stołecznych szpitalach
Koronawirus w stołecznych szpitalachŹródło: PAP
dd3yhv4

W czwartek 8 października padł kolejny rekord zakażeń COVID-19 W Polsce, zdiagnozowano w sumie 4 280 nowych przypadków, a 76 osób zmarło. To już kolejny dzień, kiedy najwięcej zachorowań notuje się na Mazowszu, gdzie zaledwie w ciągu doby przybyło 598 chorych. W dniu poprzednim w województwie mazowieckim liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa wyniosła natmiast 527, z czego w samej tylko Warszawie 219.

To oznacza, że więcej niż co szósta osoba, u której wykryty został koronawirus, pochodzi z województwa mazowieckiego.

Koronawirus w Warszawie. Czy w Warszawie nie zabraknie respiratorów?

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wojewoda mazowiecki uspokajał, że w warszawskich szpitalach miejsc nie brakuje, a placówki są dobrze przygotowane na przyjęcia następnych pacjentów. Padło zapewnienie, że w szpitalach przygotowano łącznie 1 019 miejsc, z czego pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 zajmują obecnie zaledwie 471 łóżek.

dd3yhv4

Jednak przypominamy, że już w ubiegłym tygodniu, gdy zachorowań na Mazowszu było nieco mniej, stołeczny Urząd Miasta wyrażał pewne obawy o przygotowanie szpitali i ilość respiratorów w Warszawie. Wówczas na 115 dostępnych respiratorów w stolicy, zajętych było 70.

Koronawirus. Sznur karetek przed SOR. Lekarz przestrzega: "dzisiaj w Warszawie, jutro w Krakowie"

Ponadto we wtorek 6 października pisaliśmy o kolejce dziesięciu karetek w okolicy Szpitala Czerniakowskiego przy ulicy Stępińskiej, czekających na wjazd na oddział ratunkowy. Pandemia koronawirusa wymogła odpowiednie procedury, w związku z czym proces przyjęć do placówek obecnie trwa znacznie dłużej.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w rozmowie z portalem TVN Warszawa potwierdził, że pacjentów cały czas przybywa, a ze względu na ograniczone przyjęcia chorych w Szpitalu MSWiA, inne placówki, w tym Szpital Czerniakowski, borykają się z problemem narastających kolejek.

dd3yhv4

Pacjenci niejednokrotnie muszą czekać kilka godzin, aby dostać się do szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd3yhv4

Podziel się opinią

Share
dd3yhv4
dd3yhv4