Trwa ładowanie...
d3pkc93

Koronawirus. W szpitalach nie było miejsc. Kierowca karetki zmarł na COVID-19

Koronawirus na Mazowszu. Zmarł kierowca karetki z Garwolina zakażony wirusem SARS-CoV-2. W okolicznych szpitalach nie było dla niego miejsca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. W szpitalach nie było miejsc. Kierowca karetki zmarł na COVID-19
(PAP)
d3pkc93

O bulwersującej sprawie informuje lokalny portal "eGarwolin".

U jednego z pracowników tamtejszego pogotowania ratunkowego został zdiagnozowany w ostatnich dniach COVID-19. Ratownik medyczny przebywał w domu, jednak w ostatni piątek jego stan zdrowia znacznie się pogorszył, chory potrzebował pomocy medycznej.

Koronawirus. Dawniej pomagał innym, tym razem sam potrzebował pomocy. W szpitalach zabrakło miejsc

Do mężczyzny przyjechało pogotowie ratunkowe, jednak okazało się, że zarówno szpitale zakaźne w Siedlcach, jak i w całej Warszawie, nie mają wolnych miejsc.

d3pkc93

Po długiej i bezskutecznej walce o wolne łóżko na oddziale zakaźnym, chory trafił do Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Niestety tam zmarł w nocy.

Dr Michał Chudzik wyjaśnia, jakie powikłania występują po przebyciu COVID-19

Jak zapewnił w rozmowie z portalem "eGarwolin" Krzysztof Żochowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Garwolinie, wszystkie możliwe działania, aby znaleźć miejsce w szpitalu zostały podjęte. "Pomimo heroicznych wysiłków zarówno przedstawicieli pogotowia, Meditransu, którzy obdzwonili wszystkich, jak i naszych wysiłków formalnych i nieformalnych, nigdzie miejsca dla tego chorego nie było. W mojej ocenie zrobiliśmy wszystko, czym mógł służyć nasz szpital takiemu choremu. Niestety stan był zbyt poważny i pewnych procesów nie dało się odwrócić" – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93