Trwa ładowanie...
d47r8nh

Koronawirus w Warszawie. Akcja „Kupuj na Woli”. Wsparcie sklepów i restauracji

Rusza akcja „Kupuj na Woli”. To wsparcie dla restauratorów, którzy oferują dania na wynos oraz sklepikarzy dostarczających zakupy do domu. W internecie powstanie baza takich punktów, co ułatwi mieszkańcom szukanie informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza akcja "Kupuj na Woli", która wesprze lokalnych przedsiębiorców.
Rusza akcja "Kupuj na Woli", która wesprze lokalnych przedsiębiorców. (Materiały prasowe, Fot: Urząd Miasta Warszawa)
d47r8nh

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa dotyka szczególnie lokalnych przedsiębiorców. Zamknięto restauracje i lokale gastronomiczne. Część z nich chce zaadaptować się do nowych warunków. Wiele restauracji oferuje dania na wynos. Niektóre sklepy zaczynają dowozić zakupy do domu. Dzielnica Wola postanowiła wesprzeć lokalny biznes.

Rusza akcja „Kupuj na Woli”. Na stronie internetowej www.wola.waw.pl powstanie baza restauracji i lokali gastronomicznych, które oferują dowóz posiłków. Znajdzie się tam też lista sklepów dowożących zakupy do domu. Dzięki temu mieszkańcy Woli otrzymają w jednym miejscu informacje, gdzie w okolicy mogą zamówić jedzenie lub zakupy.

- Chcemy wspierać wolskich restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych oferujących dania na wynos oraz sklepikarzy świadczących usługę dostawy zakupów do domu. Dlatego zachęcam wszystkich przedsiębiorców działających na Woli, którzy świadczą tego typu usługi do przesyłania na adres mailowy kupujnawoli@um.warszawa.pl swoich zgłoszeń. Jednocześnie zachęcam mieszkańców do korzystania z oferty wolskich usługodawców – powiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

d47r8nh

Wolscy przedsiębiorcy, oferujący dania na wynos lub dostawę zakupów do domu powinni przesłać następujące informacje: nazwę firmy, adres, kontakt (numer telefonu lub e-mail) i opcjonalnie adres strony internetowej. Informacje należy wysłać na adres mailowy kupujnawoli@um.warszawa.pl. Baza danych będzie na bieżąco uzupełniana.

Miasto Warszawa ani dzielnica Wola nie będzie uczestniczyć w żaden sposób w transakcjach zawieranych pomiędzy sprzedającymi a kupującymi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d47r8nh

Podziel się opinią

Share

d47r8nh

d47r8nh