Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Rzecznik MZ na konferencji mówił o bywalcach Bulwarów Wiślanych

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 28 grudnia odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia, podczas której rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ocenił, że liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w najbliższych dniach wzrośnie. Padły też słowa dotyczące spotkań młodych ludzi na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.

Share
Koronawirus w Warszawie. Bulwary Wiślane tylko dla zaszczepionych na COVID-19?
Koronawirus w Warszawie. Bulwary Wiślane tylko dla zaszczepionych na COVID-19?Źródło: PAP
d1al7rv

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz poinformował, że mimo że w ciągu ostatnich dni wykrywano znacznie mniej nowych przypadków koronawirusa, należy pamiętać, że w czasie świąt znacznie mniej osób zgłaszało się na wykonanie testów.

- Nie możemy być spokojni o to, że epidemii już nie ma. Pamiętajmy, że mieliśmy święta. W tym czasie nie było zleceń z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, czyli po 300, 400 zleceń na testy dziennie. Obywatele także nie zgłaszają się do punktów pobrań – stwierdził Andrusiewicz.

Według rzecznika MZ, w najbliższych dniach czeka nas kolejny wzrost zakażeń. Wojciech Andrusiewicz zaapelował o to, by przestrzegać reguł sanitarnych. Przypomniał także, że od poniedziałku 28 grudnia obowiązują w Polsce nowe zasady bezpieczeństwa. Do 17 stycznia zostały wprowadzone takie obostrzenia jak: zamknięcie hoteli czy stoków narciarskich i ograniczenie w znacznym stopniu działania galerii handlowych.

Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów

Koronawirus w Warszawie. Rzecznik MZ apeluje do ludzi młodych

W czasie konferencji poruszona została także kwestia szczepień. Rzecznik MZ przyznał, że najmniejsze zainteresowanie szczepionką przeciwko koronawirusowi jest notowane w grupie wiekowej poniżej 30. roku życia.

d1al7rv

- To jest podstawowe pytanie do ludzi młodych - czy chcą wrócić do tego, co było? Czy chcą na przykład w Warszawie wrócić na Bulwary Wiślane? Bo jeśli tak, to wszyscy powinni się zaszczepić – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby potwierdzono w sumie 3 211 nowych przypadków nowych zakażeń.

Według poniedziałkowych danych MZ z powodu koronawirusa ostatniej doby zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami odnotowano 28 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1al7rv

Podziel się opinią

Share
d1al7rv
d1al7rv