Trwa ładowanie...
d3saat6

Koronawirus w Warszawie. Cmentarze w stolicy zamknięte dla odwiedzających

Warszawskie nekropolie zostały zamknięte w związku z wprowadzeniem stanu epidemii. Grobów nie można już odwiedzać m.in. na Cmentarzu Powązkowskim i Cmentarzu Bródnowskim.
Share
Koronawirus w Warszawie. Stołeczne nekropolie będą zamknięte do 11 kwietnia
Koronawirus w Warszawie. Stołeczne nekropolie będą zamknięte do 11 kwietniaŹródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d3saat6

Jako pierwszy decyzję o zamknięciu cmentarzy dla odwiedzających groby podjął Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Podlegają mu trzy warszawskie nekropolie: Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Cmentarz Północny na Wólce Węglowej i Cmentarz Południowy w Antoninowie.

"Zgodnie z par. 17,1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku wystąpieniem epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 r." - poinformował w komunikacie ZCK.

Nekropolie zamknęły również archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Zakaz odwiedzania grobów na Cmentarzu Powązkowskim obowiązuje od czwartku. Na Cmentarzu Bródnowskim od piątku. Obostrzenia potrwają do 11 kwietnia.

d3saat6

Zobacz także: Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPIP: pielęgniarki są w trudnej sytuacji

Pogrzeby odbywają się bez zmian. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób, oprócz osób sprawujących kult religijny lub zatrudnionych przez zakład pogrzebowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3saat6

Podziel się opinią

Share
d3saat6
d3saat6