Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Działania Szpitala Wolskiego

W związku z ogniskiem koronawirusa w Szpitalu Wolskim, wszyscy zarażeni pacjenci trafili do szpitali jednoimiennych. Personel medyczny przebywa na kwarantannie lub w izolacji. Trwa dezynfekcja oddziałów internistycznych. Nie są do nich przyjmowani nowi pacjenci.

Share
Koronawirus w Warszawie. Działania Szpitala WolskiegoŹródło: PAP
dfw7dj0

Przeprowadzone testy wskazały zakażenie koronawirusem u 26 pracowników szpitala. Zakażonych jest też 33 pacjentów jednego z oddziałów internistycznych.

Pacjenci w stanie stabilnym zostali przekazani do szpitali jednoimiennych w Warszawie. Pracownicy szpitala przebywają w izolacji domowej.

18 osób personelu medycznego z bezpośredniego kontaktu przebywa na kwarantannie. Czekają na wykonanie testu, a musi upłynąć siedem dni od kontaktu z zakażoną osobą, żeby wynik był wiarygodny.

dfw7dj0

Testy przeprowadzone u pozostałych 15 pacjentów, przebywających na drugim oddziale internistycznym, są negatywne.

Oba oddziały internistyczne znajdują się w odrębnym pawilonie szpitalnym. Nie są do nich przyjmowani nowi pacjenci. Na oddziale, gdzie zlokalizowano ognisko koronawirusa, przeprowadzono dwukrotną dezynfekcję. Częściowe otwarcie oddziału internistycznego planowane jest 28 maja –poinformował stołeczny ratusz.

Koronawirus. Warszawa. Działania dyrekcji placówki

Dyrekcja Szpitala Wolskiego podjęła działania w celu ograniczenia ryzyka rozwoju koronawirusa.

Przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne. Wszystkie osoby, które mogły być narażone, zostały natychmiast skierowane do izolacji domowej. Zwiększono częstotliwość dezynfekcji oddziałów szpitalnych. Pracownicy i pacjenci z oddziałów, na których wykryto zakażenia koronawirusem, są poddawani kontrolnym testom zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Informacja o wystąpieniu koronawirusa w Szpitalu Wolskim została przekazana do Urzędu Wojewódzkiego i Koordynatora ds. Ratownictwa oraz do Pogotowia Ratunkowego, w celu ograniczenia kierowania pacjentów na oddziały internistyczne Szpitala Wolskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dfw7dj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfw7dj0