Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Epidemia wpływa na warszawski rynek pracy

Warszawscy pracodawcy szykują się do kolejnych zwolnień. Mimo odmrożenia gospodarki i zniesienia restrykcji praca tysięcy osób jest zagrożona. Wszystko to skutki koronawirusa w Warszawie.

Share
Koronawirus w Warszawie. Epidemia wpływa na warszawski rynek pracyŹródło: Pexels
d3x569b

Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie w najbliższym czasie aż 12 tysięcy zatrudnionych w stolicy może stracić pracę. To więcej niż w maju kiedy zwolnienia dotknęły 9 tysięcy osób. Dane dotyczą 55 przedsiębiorstw których obszarem działań są głównie kultura, rozrywka, gastronomia i turystyka.

Koronawirus w Warszawie. Rośnie liczba bezrobotnych w stolicy

W porównaniu z danym z kwietnia liczba osób zarejestrowanych w warszawskim urzędzie pracy jako bezrobotni, wzrosła o 10 proc.. Pod koniec maja w stolicy zarejestrowanych było 20 985 osób.

Podczas gdy liczba bezrobotnych rośnie, znacząco spada liczba ofert dostępnych w urzędzie pracy. Maj przyniósł jedynie 2 tysiące nowych ofert pracy, co jest liczbą dwukrotnie mniejszą w stosunku do zeszłorocznych danych z tego miesiąca. Oznacza to że na jedno miejsce pracy przypada aż 32 bezrobotnych.

d3x569b

Sytuacja nie dotyczy wyłącznie Warszawy. Bezrobocie rośnie na terenie całego województwa mazowieckiego. W pierwszym kwartale 2020 roku urosło do poziomu 3,8 proc., co oznacza wzrost o 1 proc.

Źródło: radio RDC

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - <a href="https://wiadomosci.wp.pl/panstwowa-komisja-wyborcza-pkw-najnowsze-ingormacje-6418368273417857c">PKW</a>

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x569b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x569b
d3x569b