Trwa ładowanie...
d6a0mdj

Koronawirus w Warszawie. Epidemia wpływa na warszawski rynek pracy

Warszawscy pracodawcy szykują się do kolejnych zwolnień. Mimo odmrożenia gospodarki i zniesienia restrykcji praca tysięcy osób jest zagrożona. Wszystko to skutki koronawirusa w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Epidemia wpływa na warszawski rynek pracy
Koronawirus w Warszawie. Epidemia wpływa na warszawski rynek pracy (Pexels)
d6a0mdj

Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie w najbliższym czasie aż 12 tysięcy zatrudnionych w stolicy może stracić pracę. To więcej niż w maju kiedy zwolnienia dotknęły 9 tysięcy osób. Dane dotyczą 55 przedsiębiorstw których obszarem działań są głównie kultura, rozrywka, gastronomia i turystyka.

Koronawirus w Warszawie. Rośnie liczba bezrobotnych w stolicy

W porównaniu z danym z kwietnia liczba osób zarejestrowanych w warszawskim urzędzie pracy jako bezrobotni, wzrosła o 10 proc.. Pod koniec maja w stolicy zarejestrowanych było 20 985 osób.

d6a0mdj

Podczas gdy liczba bezrobotnych rośnie, znacząco spada liczba ofert dostępnych w urzędzie pracy. Maj przyniósł jedynie 2 tysiące nowych ofert pracy, co jest liczbą dwukrotnie mniejszą w stosunku do zeszłorocznych danych z tego miesiąca. Oznacza to że na jedno miejsce pracy przypada aż 32 bezrobotnych.

Sytuacja nie dotyczy wyłącznie Warszawy. Bezrobocie rośnie na terenie całego województwa mazowieckiego. W pierwszym kwartale 2020 roku urosło do poziomu 3,8 proc., co oznacza wzrost o 1 proc.

Źródło: radio RDC

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6a0mdj

Podziel się opinią

Share
d6a0mdj
d6a0mdj