Trwa ładowanie...
d3ayemn

Koronawirus w Warszawie. Generał Wojska Polskiego zakażony koronawirusem

Potwierdzono trzeci przypadek koronawirusa w Warszawie. Zarażony jest Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.
Share
Generał Wojska Polskiego Jarosław Mika
Generał Wojska Polskiego Jarosław MikaŹródło: SPL/East News, Fot: Magdalena Pasiewicz
d3ayemn

We wtorek Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o trzech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorobę stwierdzono u dwóch osób z Cieszyna i jednej z Warszawy. Minister poinformował, że ich stan zdrowia jest stabilny.

O personaliach osoby przebywającej w Warszawie poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Okazało się, że jest to generał Wojska Polskiego Jarosław Mika.

"Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność koronawirusa" - Czytamy na koncie MON na Twitterze. Jak dodają, osoby, które towarzyszyły generałowi zostały poddane kwarantannie. Stan generała oceniany jest jako dobry.

Zobacz także: Koronawirus a praca ludzi z grupy ryzyka. Warto pójść do lekarza

Koronawirus w Warszawie. Nowe ustalenia Ministerstwa Zdrowia

Łukasz Szumowski poinformował o nowych ustaleniach w sprawie współpracy ze służbami. - Do każdej osoby objętej kwarantanną przyjdzie policja i poprosi o potwierdzenie, czy osoba jest w tym miejscu, gdzie powinna być - powiedział. Ministerstwo Zdrowa przekazało, że osoby, które odbywają kwarantannę domową będą monitorowane przez służby sanitarne.

Dotychczas w Polsce wykryto 20 przypadków koronawirusa. Trzy z nich przebywają w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ayemn

Podziel się opinią

Share
d3ayemn
d3ayemn