Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy

W związku z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy.
Share
Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy
Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszyŹródło: PAP
d3h93cr

Koronawirusz w Warszawie. Kazimierz Nycz odwołał dyspensę

Metropolita warszawski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych mszach świętych. Swoją decyzję uzasadnił znoszeniem przez rząd kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Przypomniał również, że każdy katolik ma obowiązek przyjęcia sakramentu komunii świętej w okresie wielkanocnym.

"Przypominam wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej Komunii św. Okres ten kończy się 7 czerwca br., w Uroczystość Trójcy Świętej. Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich." - napisał w piśmie opublikowanym na stronie archidiecezji kardynał Nycz.

d3h93cr

Kardynał Nycz w oficjalnym komunikacie poinformował, że w związku ze zniesieniem dyspensy ogłoszonej 26 marca, msze święte zaczną ponownie funkcjonować według wcześniejszych zasad. Oznacza to, że od stawiennictwa w kościele zwolnione będą osoby starsze, wierni z objawami infekcji, przebywający na kwarantannie oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Koronawirus w Warszawie. Bezpieczeństwo przyjmowania komunii

Kardynał zwrócił uwagę, że znoszenie kolejnych obostrzeń nie zwalnia nikogo z przestrzegania zasad higieny zapobiegających wciąż realnemu niebezpieczeństwu zakażeniem koronawirusem. Zachęcił również do przyjmowania komunii na ręce, choć nie wykluczył możliwości przyjmowania jej bezpośrednio do ust.

d3h93cr

"Podczas pandemii preferowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę. Mimo to duszpasterze nie powinni odmawiać możliwości udzielania Najświętszego Sakramentu do ust, z zachowaniem przepisów higienicznych. Proszę o godne zorganizowanie udzielania Komunii św. w obu formach, z właściwym ich rozdzieleniem" - napisał metropolita warszawski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr