Trwa ładowanie...
dt9bb95

Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy

W związku z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy
Koronawirus w Warszawie. Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję w sprawie niedzielnych mszy (PAP)
dt9bb95

Koronawirusz w Warszawie. Kazimierz Nycz odwołał dyspensę

Metropolita warszawski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych mszach świętych. Swoją decyzję uzasadnił znoszeniem przez rząd kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Przypomniał również, że każdy katolik ma obowiązek przyjęcia sakramentu komunii świętej w okresie wielkanocnym.

"Przypominam wszystkim wiernym o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej Komunii św. Okres ten kończy się 7 czerwca br., w Uroczystość Trójcy Świętej. Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich." - napisał w piśmie opublikowanym na stronie archidiecezji kardynał Nycz.

dt9bb95

Kardynał Nycz w oficjalnym komunikacie poinformował, że w związku ze zniesieniem dyspensy ogłoszonej 26 marca, msze święte zaczną ponownie funkcjonować według wcześniejszych zasad. Oznacza to, że od stawiennictwa w kościele zwolnione będą osoby starsze, wierni z objawami infekcji, przebywający na kwarantannie oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Koronawirus w Warszawie. Bezpieczeństwo przyjmowania komunii

Kardynał zwrócił uwagę, że znoszenie kolejnych obostrzeń nie zwalnia nikogo z przestrzegania zasad higieny zapobiegających wciąż realnemu niebezpieczeństwu zakażeniem koronawirusem. Zachęcił również do przyjmowania komunii na ręce, choć nie wykluczył możliwości przyjmowania jej bezpośrednio do ust.

dt9bb95

"Podczas pandemii preferowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę. Mimo to duszpasterze nie powinni odmawiać możliwości udzielania Najświętszego Sakramentu do ust, z zachowaniem przepisów higienicznych. Proszę o godne zorganizowanie udzielania Komunii św. w obu formach, z właściwym ich rozdzieleniem" - napisał metropolita warszawski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt9bb95

Podziel się opinią

Share
dt9bb95
dt9bb95