Trwa ładowanie...
d2ai6uk

Koronawirus w Warszawie. Kolejna szkoła podstawowa na Bemowie zamknięta

Została zamknięta Szkoła Podstawowa nr 316 im. Astrid Lindgren wraz z przylegającym do niej przedszkolem. Powodem jest podejrzenie koronawirusa u jednego z uczniów, który został objęty kwarantanną.
Share
Warszawa. Szkoła Podstawowa nr 316 na Bemowie.
Warszawa. Szkoła Podstawowa nr 316 na Bemowie.Źródło: Materiały Szkoły Podstawowej nr 316
d2ai6uk

W środę nie pójdą do szkoły kolejni uczniowie w Warszawie. Zamknięty został Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 przy ul. Szobera. Powodem jest informacja o objęciu kwarantanną jednego z uczniów i osób z jego otoczenia.

To kolejna szkoła w Warszawie, która została zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, w tym druga na Bemowie. We wtorek została zamknięta Szkoła Podstawowa nr 150 na ul. Thommego. Stało się tak, ponieważ do szkoły z gorączką przyszedł uczeń, którego rodzic był objęty kwarantanną.

"Z uwagi na podejrzenie koronawirusa obydwie placówki zostaną na wszelki wypadek dokładnie odkażone. Sanepid i odpowiednie władze zostały powiadomione i zajmują się sprawą. Choroba nie jest w żadnej sposób potwierdzona to jedynie środki ostrożności podjęte przez dyrekcje" - poinformowało stowarzyszenie Wybieramy Bemowo.

Przypomnijmy, o odwołaniu zajęć i wykładów poinformowały władze Uniwersytetu Warszawskiego. Zamknięta została również biblioteka uniwersytecka.

d2ai6uk

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda wygłasza orędzie

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się do wojewody, żeby rozważył możliwość zamknięcia szkół w Warszawie i województwie mazowieckim. Na środę, na godz. 11:30 zaplanowano spotkanie prezydentów miast wojewódzkich z premierem Mateuszem Morawieckim. Ma na nim paść decyzja w sprawie funkcjonowania szkół w Polsce.

Prezydent Warszawy zalecił dyrektorom szkół, by w razie zagrożenia koronawirusem, zawieszali ich działalność. Szkoły mają byc zamknięte do czasu opublikowania wyników testu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2ai6uk

Podziel się opinią

Share
d2ai6uk
d2ai6uk