Trwa ładowanie...
d2upl98

Koronawirus w Warszawie. Kolejne przypadki zakażenia wśród podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP poinformował dziś, że wyniki testów potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 podchorążych. Łącznie zakażonych jest 77 osób.
Share
Koronawirus w Warszawie. Kolejne przypadki zakażenia wśród podchorążych / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-10
Koronawirus w Warszawie. Kolejne przypadki zakażenia wśród podchorążych / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-10Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2upl98

W środę przed południem Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przekazał, że zakażonych koronawirusem w SGSP jest 77 osób. 12 podchorążych, u których wykryto koronawirusa, przebywało na kwarantannie w SGSP w Warszawie. Poinformowano dodatkowo, że studenci, którzy otrzymali wynik dodatni testu, przebywają aktualnie w izolatorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA oraz izolatkach w SGSP, a także innych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Stan zakażonych jest dobry.

Koronawirus. Warszawa. Komisja ma wyjaśnić sprawę zakażeń

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego dotyczącej sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnych zaniedbań i zapewnił, że winni poniosą konsekwencje.

d2upl98

-Doszło do sytuacji niedopuszczalnej, gdzie nie okazano szacunku i zaufania podchorążym i studentom. Stąd też pierwsze konsekwencje zawodowe - powiedział Kamiński nawiązując do odwołania z funkcji prorektora-zastępcy komendanta SGSP ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego. Wówczas po przebadaniu wszystkich podchorążych zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 51 osób.

Zapewnił jednocześnie, że sprawa ta zostanie "wnikliwie zbadana".

Dodatkowo w piątek pracę rozpoczął specjalny zespół ds. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażania w SGSP. Zespół zwrócił się do uczelni o udostępnienie dokumentacji związanej ze sprawą. W weekend członkowie zespołu odwiedzili ośrodki szkoleniowe i szkoły pożarnicze, gdzie rozlokowani zostali podchorążowie do odbycia kwarantanny.

Zobacz także:Polski test na koronawirusa. Minister mówi, kiedy zacznie działać

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2upl98

Podziel się opinią

Share
d2upl98
d2upl98