Trwa ładowanie...
d1uvqib

Koronawirus w Warszawie. Kolejny przypadek w Szpitalu Bródnowskim. To pielęgniarka

Koronawirus w Warszawie. W Szpitalu Bródnowskim stwierdzono kolejny przypadek zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego. To pielęgniarka, która współpracowała z oddziałem kardiologicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Szpital Bródnowski z dwoma przypadkami wśród personelu
Koronawirus w Warszawie. Szpital Bródnowski z dwoma przypadkami wśród personelu (East News)
d1uvqib

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, chodzi o pielęgniarkę, która współpracowała z oddziałem kardiologicznym w Szpitalu Bródnowskim. Informację potwierdza rzecznik placówki Piotr Gołaszewski.

Władze szpitala otrzymały informację o zakażeniu pielęgniarki we wtorek rano. Kilkanaście osób z placówki mogło mieć z nią bezpośredni kontakt - w tym siedmioro pacjentów Szpitala Bródnowskiego. Władze szpitala wyłączyły z personelu medycznego osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną. Nie są przyjmowane ani wypisywane osoby z oddziału, dopóki nie ma pewności, że one nie miały kontaktu z osobą zakażoną. Gołaszewski podkreśla, że reszta szpitala funkcjonuje normalnie, współpracując z sanepidem.

To drugi przypadek zakażenia koronawirusem osoby z personelu pracującego w Szpitalu Bródnowskim. W piątek pojawiła się informacja, że wirusa COVID-19 stwierdzono u gastrologa.

d1uvqib

Zobacz wideo: Zakaz zgromadzeń. Minister zdrowia: "mamy narzędzia od mandatów po grzywny"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uvqib

Podziel się opinią

Share

d1uvqib

d1uvqib