Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Koncerty Chopinowskie przeniesione do Internetu

Ze względu epidemię koronawirusa słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich w tym roku nie odbędą się przy pomniku kompozytora. Od 17 maja najznakomitsi polscy pianiści będą występować w Internecie.

Koronawirus w Warszawie. Koncerty Chopinowskie przeniesione do InternetuŹródło: PAP
d3pfua8
d3pfua8

Recitale zarejestrowane zostaną w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Dodatkowymi atutami będą starannie dobrane programy koncertów, piękno stanisławowskich wnętrz oraz niepowtarzalna akustyka.

Koncert inauguracyjny zagra Karol Radziwonowicz - wybitny pianista, koncertujący od wielu lat w najważniejszych salach muzycznych świata. Jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie oraz były odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w lutym 2010 roku - w 200. rocznicę urodzin genialnego kompozytora.

Koronawirus. Warszawa. Koncerty w samo południe

Pierwszy koncert w Internecie odbędzie się w niedzielę, 17 maja, o godz. 12. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, na Youtube i stronach internetowych koncertów chopinowskich i Stołecznej Estrady.

Koncerty w kolejne niedziele zagrają znani warszawscy pianiści, m.in. Aleksandra Świgut, Bronisława Kawalla, Piotr Pawlak, Maria Gabryś-Heyke, Joanna Ławrynowicz i Jacek Kortus.

d3pfua8

Koronawirus. Warszawa. Koncerty od 1959 r.

Plenerowe recitale muzyki Chopina zorganizowano po raz pierwszy w 1959 r., po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Z biegiem czasu wielokrotnie zmieniały swoją formułę. W tym roku, po raz pierwszy w historii, pianiści nie zagrają pod pomnikiem Chopina, lecz wystąpią dla słuchaczy online. Zagoszczą na ekranach komputerów i telefonów ich domach.

Kalendarz koncertów

MAJ, niedziele, godz. 12.00

17 maja koncert inauguracyjny – Karol Radziwonowicz
24 maja – Aleksandra Świgut
31 maja – Bronisława Kawalla

CZERWIEC, niedziele, godz. 12.00

7 czerwca – Piotr Pawlak
14 czerwca – Joanna Ławrynowicz
21 czerwca – Jacek Kortus
28 czerwca – Julia Kociuban

LIPIEC, niedziele, godz. 12.00

5 lipca – Maria Gabryś-Heyke

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3pfua8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pfua8