Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Łazienki Królewskie zostały zamknięte

Łazienki Królewskie zostały zamknięte do 25 marca. Do tego czasu z parku nie będą mogli skorzystać biegacze i spacerowicze. "To dla nas trudna decyzja, ale obecnie nie mamy już innego wyjścia" - czytamy w komunikacie.
Share
Warszawa. Łazienki Królewskie zostały zamknięte.
Warszawa. Łazienki Królewskie zostały zamknięte.Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
doo2ig6

"Sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym zmusza nas do czasowego zamknięcia całego terenu Łazienek. To dla nas trudna decyzja, której długo staraliśmy się uniknąć, ale obecnie nie mamy już innego wyjścia. Gdy na szali jest zdrowie pracowników oraz całego społeczeństwa, musimy wszyscy uznać tą wyższą konieczność wyrzeczenia się małych przyjemności w imię wspólnego dobra" - uzasadniają decyzję władze parku.

Zamknięcie Łazienek Królewskich wynika z decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o podjęciu działań mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2. Park wraz z muzeum pozostaną zamknięte do 25 marca. W tym czasie zamknięte będą wszystkie obiekty Muzeum Łazienki Królewskie oraz ogrody. Odwołane zostały koncerty i wykłady oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci.

    PAP
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka

Zobacz także: Anna Korycińska o zdalnym nauczaniu: Jest większa frekwencja niż normalnie na lekcjach

Muzeum zachęca do korzystania z kolekcji online i odwiedzenia wirtualnej biblioteki. Dla nauczycieli i uczniów zostały przygotowane materiały edukacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

doo2ig6

Podziel się opinią

Share
doo2ig6
doo2ig6