Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Metro na Woli opóźnione o trzy miesiące

Na Woli i Bemowie prace przy budowie metra są o trzy miesiące opóźnione z powodu epidemii koronawirusa. Na Bródnie tarcza drążąca tunel metra pokonała już połowę drogi pod ul. Kondratowicza.
Share
Warszawa. Prace na budowie metra mogą się opóźnić
Warszawa. Prace na budowie metra mogą się opóźnićŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d44cnif

Plac budowy metra na Bemowie rozciąga się na długości ponad pół kilometra. W narożniku skrzyżowania ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wmurował w czwartek kamień węgielny pod pierwszą w tej dzielnicy stację - pisze "Gazeta Stołeczna".

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk ocenił, że powstający na Bemowie fragment może się wydawać drobnym elementem w porównaniu z działającą już częścią II linii. To dwa kilometry tuneli i dwie stacje, z czego jedna - Ulrychów - przed centrum handlowym Wola Park. Wszystko ma być gotowe jesienią 2021 r. za 959 mln zł. - Ale tarcze będą przechodzić pod torami PKP, budujemy też duży węzeł przesiadkowy pod skrzyżowaniem Górczewskiej i ul. Powstańców Śląskich - wskazał.

Kierownik kontraktu Krzysztof Piasecki z Gulermaka podkreślił, że pandemia koronawirusa przez ostatnie 2,5 miesiąca mocno daje się we znaki budowniczym metra.

d44cnif

Zobacz także: Ukrył skuter w studni. Zobacz nagranie policji

Przedstawiciele Metra w rozmowie ze "Gazetą Stołeczną" oceniają obecne opóźnienie prac przy II linii na Bródnie i Bemowie na dwa-trzy miesiące. Gulermak ma bowiem problem ze sprowadzeniem 50 specjalistów do obsługi tarcz drążących tunele, którzy utknęli w Dubaju. Wciąż zmieniają się scenariusze pracy tarcz.

Tarcza Maria, która na początku maja wyruszyła ze stacji Bródno, pokonała już połowę drogi do następnego przystanku Kondratowicza, czyli ponad 500 z 840 m. Napotkała jednak głazy narzutowe i mocno nawodniony teren. Z tego powodu przesuwa się tylko o 12-15 m dziennie. Urzędnicy spodziewają się, że głowica z przodu będzie wymagała poważnego remontu lub wymiany. Na stacji Kondratowicza Marię czeka więc dłuższy przestój.

W tym czasie załoga przejdzie do tarczy Anny. Zacznie drążyć równoległy tunel pod Bródnem. Wstępna data rozpoczęcia budowy tunelu z Bemowa na Wolę to 27 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d44cnif

Podziel się opinią

Share
d44cnif
d44cnif